Депутат Європейського парламенту, голова делегації зі зв'язків з Україною Павел Коваль (група Європейських консерваторів і реформістів, Польща) вважає, що криміналізація наклепу загрожує свободі слова в Україні.
Про це він заявив у коментарі власному кореспонденту УНІАН у Брюсселі.
"До останнього часу Україна мала найвищий рівень свободи ЗМІ серед країн СНД. Загроза ув'язнення за наклеп може серйозно загрожувати цій позиції", - сказав євродепутат.
"Поновлення дуже суворого закону може загрожувати свободі слова. Журналісти боятимуться критикувати політиків, бізнесменів, чиновників. Це має особливе значення в контексті останнього тиску на телеканал ТВi", - сказав Коваль.
Ухвалення в цілому законопроекту про наклеп дозволить пересадити третину журналістів і частину опозиції.
— Микола Томенко, віце-спікер парламенту, один із лідерів "Батьківщини"
Депутат наголосив, що вкотре імідж України постраждав напередодні парламентських виборів.
"Юлія Тимошенко і Юрій Луценко у в'язниці, тиск на ТВі і тепер посилення закону. Громадській думці буде складно повірити, що це роблять в інтересах країни, а не в інтересах правлячої влади. Щодо європейських інститутів, то це - чіткий месидж, що українська влада має намір підсилити свій контроль над ЗМІ", - заявив голова делегації Європарламенту зі зв'язків з Україною.
Нагадаємо, 18 вересня
український парламент схвалив у першому читанні проект закону, який передбачає криміналізацію наклепу. Новий проект передбачає, що наклеп може каратися ув'язненням на термін до 3 років. Законопроект
вніс до парламенту депутат від фракції Партії регіонів Віталій Журавський.
Після цього міжнародна організація "Репортери без кордонів" закликала депутатів відхилити законопроект Журавського, а генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд висловив стурбованість його можливим прийняттям.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заявила, що вважає цей законопроект неконституційним і таким, що суперечить міжнародним зобов'язанням України.