Найсуттєвішою поправкою до закону про мови називають пропозицію скасувати друкування бюлетенів регіональними мовами під час українських виборів.
Про це повідомив народний депутат, автор закону про статус мов Вадим Колесніченко в коментарі газеті "Сьогодні".
"Друкуючи бюлетені в різних місцях, ми можемо отримати звинувачення у фальсифікації виборів, а це нам ні до чого", - пояснює Колесніченко.
За його словами, пропозиції передано комісії, яку очолює віце-прем'єр Раїса Богатирьова і яка повинна підготувати проект змін до закону.
Окрім того, в законі хочуть виділити певний термін для вивчення місцевими чиновниками та суддями регіональних мов.
Також Колесніченко і Ківалов звернулися до Богатирьової з пропозицією розширити склад її комісії: "Зараз до неї входять тільки представники україномовної інтелігенції, ми ж пропонуємо, щоб у комісії було представлено інтелігенцію, для якої рідними є російська, угорська й інші мови".
А от пропозицію радника Президента Ганни Герман підняти бар'єр, який дозволяє вводити регіональну мову, з 10% до 20-30% населення, на думку Колесніченка, не можна реалізувати: "Ця пропозиція спрямована проти угорської, румунської та кримськотатарської мов, які при збільшенні бар'єру втратять регіональний статус - адже вони мають 10-15% у своїх регіонах. У такому разі закон про засади мовної політики перетвориться на закон про російську мову, оскільки тільки вона отримає право на регіональний статус. Не думаю, що це правильно".
Нагадаємо, 10 серпня в Україні набув чинності закон про засади державної мовної політики.