ГлавнаяПолитика

У Києві з’явився перший політичний в’язень – Коханівський (ДОКУМЕНТ)

Сьогодні Шевченківський районний суд Києва взяв під арешт Миколу Коханівського, заступника голови Святошинської організації Конгресу Українських націоналістів. Причина – бійка з Віктором Вороніним, прихильником Дмитра Табачника, віце-президентом Центру системного аналізу і прогнозування. Підстава – заява потерпілого Вороніна.

У Києві з’явився перший політичний в’язень – Коханівський (ДОКУМЕНТ)

Під час акції протесту під Міністерством освіти 17 березня 2010 року Микола порвав Вікторів плакат. Це спричинило бійку. На фотографіях, які, зокрема, є на сайті «Сегодня», чітко видно - в рукопашній зійшлися два чоловіки.

Проте слідчий СВ ТВМ-3 Шевченківського РУ ГУ МВС України і заступник прокурора цього ж району інкримінують Коханівському злочин, передбачений ч.2 ст. 296 Кримінального кодексу України - хуліганство, «вчинене групою осіб».

Хто ще, окрім Коханівського входить до групи і ким це встановлено, – суддя Горб І.М. не переймалася. Як не перейнялася вона і бажанням трьох депутатів – Івана Зайця, Андрія Парубія та Андрія Шевченка – взяти підозрюваного на поруки.

«Суддя вибрав міру покарання - утримання під вартою - на підставі односторонньої заяви Вороніна та заяв кількох свідків. Підозрюваний жодного разу не відмовлявся від контактів із слідчим, проте суд вирішив, що Коханівський може ухилитися від проведення слідчих дій», - заявив після засідання Іван Заєць.

Зараз Микола Коханівський сидить у Лук’янівському СІЗО – до рішення суду по суті обвинувачень. Також він відомий тим, що 30 червня разом з активістами «Тризубу» пошкодив пам’ятник Леніна, - у суді це стало ще одним доказом «проти».

На фото: Микола Коханівський (за гратами) і адвокат Сидір Кізін

Фото Олени Білозерської

Не знаю, що з приводу арешту думає Воронін – намагаюся роздобути його коментар. Досі він роздавав оцінки в стилі «так і треба цим націоналістам».

Мене ж як стороннього спостерігача дуже насторожують протести, що закінчуються арештами. Після ери майданів – малих і великих – від таких дій тхне політичними репресіями, які Україна переживала на початку 2000-х.

Далі – текст постанови про арешт повністю.

Читайте главные новости LB.ua в социальных сетях Facebook и Twitter