ГоловнаКиїв

ВАКС відправив під варту заступника голови КМДА Петра Оленича

Також запобіжні заходи суд обрав і іншим фігурантам справи щодо заволодіння столичною землею.

ВАКС відправив під варту заступника голови КМДА Петра Оленича
заступник голови КМДА Петро Оленич
Фото: Пресслужба КМДА

7 лютого слідчий суддя Вищого антикорупційного суду застосував запобіжний захід до заступника голови Київської міської державної адміністрації, підозрюваного у справі щодо заволодіння столичною землею.

За інформацією Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, посадовця відправили під варту з альтернативою внесення застави у розмірі 15 млн грн.

Центр протидії корупції напередодні повідомив, що у справіі фігурують семеро осіб. Серед них:

  • ексдепутат Київради Денис Комарницький, якого називають організатором схеми;
  • заступник голови КМДА Петро Оленич;
  • депутати Київради, зокрема, голова комісії з питань земельних відносин Михайло Терентьєв та член комісії Олена Марченко;
  • перший заступник та заступник директора комунальних підприємств та інші.

Того ж дня ВАКС відправив під варту з альтернативою внесення 50 млн грн застави члена постійної комісії Київської міськради з питань архітектури, містопланування та земельних відносин – чинного депутата Київської міськради.

Тримання під вартою із можливістю внесення 20 млн грн застави передбачили і для ще одного депутата Київської міської ради – голови земельної комісії КМР.

До заступника директора КП «Київблагоустрій» застосували «запобіжку» у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 7,5 млн грн. У СІЗО перебуватимуть першого заступника начальника КП «Спец житло фонд» і ще одного фігуранта справи, який відповідав за ведення бухгалтерії. Першому передбачили заставу у розмірі 4,5 млн грн, другому - 8 млн грн відповідно.

Ще до одного підозрюваного застосували особисте зобовʼязання.

Операція «Чисте місто»

  • НАБУ повідомило, що схема полягала у пошуку перспективних земельних ділянок та реєстрації на підконтрольних осіб права власності на споруди, яких на цих ділянках ніколи не існувало. Потім до міськради подавали заяви про надання їм права власності на ділянки для обслуговування цих споруд, що дозволяло уникати торгів. 
  • Депутати міськради та посадовці КМДА, частина з яких входила до злочинної організації, а деякі перебували під її впливом, забезпечували ухвалення потрібних рішень, а натомість отримували хабарі у вигляді грошей і об’єктів нерухомості. 
  • Для приховування діяльності учасники злочинної організації використовували спеціальні термінали мобільного зв’язку, псевдоніми, контрспостереження.
  • За 2023-2024 роки із власності територіальної громади Києва незаконно вивели землю у центрі міста вартістю 11,6 млн грн.
  • Завдяки своєчасним діям правоохоронних органів вдалося запобігти заволодінню ще шістьма земельними ділянками загальною вартістю 83,7 млн грн. Крім того, викрили спробу через погрози та штучні перешкоди змусити приватне підприємство припинити діяльність із торгівлі та надання в оренду торговельних приміщень в одному з районів столиці з метою заволодіння для подальшої забудови земельної ділянки цього підприємства.
  • Також зафіксували пропозицію хабара у розмірі 100 000 доларів члену земельної комісії та депутатці Київської міської ради за зловживання нею своїми повноваженнями та впливом в інтересах злочинної організації.