Обладнання для власної генерації електроенергії, закупівлю якого київська міська влада здійснила в червні цього року, перебувають зараз на стадії виробництва. Йдеться про 15 когенераційних установок загальною потужністю 60 мегават, які вироблятимуть електроенергію і тепло, використовуючи газ.
“Проведені торги, здійснена закупівля обладнання, тривають процеси виготовлення, потім логістичні та інші аспекти”, – розказав про перебіг проєкту заступник голови КМДА Петро Пантелеєв в інтерв'ю ТСН.
Переможцем тендеру, проведеного в червні, стала фірма KTS ENGINEERING s.r.o. (Словаччина). За умовами угоди, переможець має поставити Києву 15 когенераційних установок до кінця 2025-го. Вартість закупівлі – 1,125 млрд. грн. Як зазначив Пантелеєв, наразі триває виробництво цих установок на одному з європейських заводів.
Когенераційні установки (КГУ) Київ купує в рамках реалізації концепції "Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації", прийнятої Київрадою в травні цього року. Це обладнання для одночасного виробництва тепла і електроенергії за допомогою газопоршневих і газотурбінних двигунів. Коефіцієнт корисної дії КГУ може сягати 95% (сукупно для двох видів енергії). Їх використання дозволяє здійснити децентралізацію виробництва енергії, що особливо актуально в умовах постійних атак Росії по об'єктах генерації в Україні.
Загальна потужність КГУ, які закуповує Київ, дозволить забезпечувати власною електроенергією особливо важливі об'єкти критичної інфраструктури столиці.
Нагадаємо, раніше Київ збільшив розмір бюджетної компенсації житловим будинкам столиці за придбані ними генератори і накопичувачі енергії.