ГоловнаЕкономікаДержава

Мінекономіки поставило за мету зменшити частку тіньової економіки до 25%

Радикальної детінізації найближчим часом не очікується.

Мінекономіки поставило за мету зменшити частку тіньової економіки до 25%
Фото: Макс Требухов

Міністерство економіки поставило за мету за три роки зменшити рівень тіньової економіки з нинішніх 30% до 25%.

Про це сказав міністр Олексій Любченко у четвер, 16 вересня, на першому засіданні створеної минулого місяця міжвідомчої робочої групи з детінізації економіки.

"Сиратегія економічної безпеки України на період до 2025 року чітко вказує на нагальну необхідність розв'язання проблем тінізації економіки. Сьогодні, за попередніми розрахунками Мінекономіки, рівень тіньової економіки становить 30% від офіційного ВВП. Наразі ми зібралися для напрацювання пропозицій з детінізації економіки у всіх секторах, маємо розробити окремі точкові заходи, вийти на системні рішення, навіть до запровадження інституціональних змін", - цитує Любченка його пресслужба.

Нагадаємо, що у 2019 році рівень тіньової економіки оцінювався у 27%, але потім дещо збільшився.

Мінекономіки пояснювало, що до зростання тінізації економіки призвело ускладнення умов економічної діяльності, внаслідок запровадження протиепідемічних заходів.

Водночас у міністерстві зауважили, що таке зростання є меншим порівняно зі зростанням упродовж попередніх кризових періодів, що свідчить про неординарність проявів коронакризи. Крім того, змінилися канали тінізації унаслідок обмеження можливості використання традиційних.

Андрій ВодянийАндрій Водяний, редактор новинної стрічки
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram