ГоловнаЕкономікаБізнес

Газ у Європі вперше подорожчав до $900 за тисячу кубометрів

Вартість жовтневих ф'ючерсів підскочила на 10% за дві години.

Ціна газу на голландському хабі TTF у середу, 15 вересня, перевищила 73 євро за МВт-год, що відповідає понад 900 доларам за тисячу кубометрів.

За дві години після початку торгів вартість жовтневих ф'ючерсів підскочила майже на 10%, свідчать котирування на біржі ICE Furutes.

Вартість газу на голландському хабі ще тиждень тому становила 700 доларів. У вівторок, 14 вересня, показник вперше перевищив позначку 800 доларів.

Черговий історичний рекорд пов'язаний із низькими запасами газу в європейських сховищах напередодні холодного сезону, а також небажанням "Газпрому" збільшувати прокачку газу через територію України.

Населення України до кінця опалювального сезону отримуватиме газ в середньому за 8 грн за кубометр, це приблизно втричі дешевше нинішньої ринкової ціни.

10 вересня Росія завершила будівництво "Північного потоку - 2" і подала документи на його сертифікацію в Федеральне мережеве агентство Німеччини (Bundesnetzagentur). Розгляд цього питання може зайняти до чотирьох місяців, тоді як "Газпром" хоче почати перші поставки ще до кінця року.

Андрій ВодянийАндрій Водяний, редактор новинної стрічки
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram