ГоловнаЕкономікаБізнес

"Центренерго" погасило борг перед шахтою, співробітники якої страйкували біля Офісу президента

Керівник ФДМ вважає, що головна проблема "Надії" не в цьому боргу.

"Центренерго" погасило борг перед шахтою, співробітники якої страйкували біля Офісу президента
Шахтеры с "Надежды" на пороге Офиса президента
Фото: facebook.com/kamelchuk

"Центренерго" погасило борг перед шахтою "Надія", співробітники якої цього тижня страйкували біля Офісу президента.

Про це повідомив голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко, в підпорядкуванні якого знаходиться "Центренерго".

"З початку тижня і впродовж трьох днів колектив ПрАТ «Шахта «Надія» мітингував біля Кабінету Міністрів та Офісу президента. Шахтарі вимагали погашення боргів із зарплати, а керівництво шахти - розрахунку від «Центренерго» на суму 8,75 млн гривень. Цікаво, що загальна сума поставок вугілля на «Центренерго» з цієї шахти - 65 млн, і до цього було вже сплачено 56,5 млн. Повідомляю, що поточний борг державної компанії «Центренерго» перед шахтою «Надія» за підписаними актами вчора виплачений у повному обсязі", - написав Сенниченко у фейсбуці.

При цьому він підкреслив, що проблема шахти "Надія" була не в боргу "Центренерго". У неї 145 млн гривень податкового боргу, а колишнє керівництво нібито надавало гроші підприємства.

"Ситуація з ПрАТ «Шахта «Надія» - це лише один з відгомонів проблем вугільної галузі України. На жаль, багато років шахтарів використовували для політичного тиску і дестабілізації ситуації. Є інформація, що «незалежні профспілки» наступного тижня привезуть шахтарів до Києва. І ось що дивно: якщо подивитися на досвід попередніх років, то шахтарі йшли на Київ лише тоді, коли накопичувалася дійсно солідна кількамісячна заборгованість, а не за місяць-півтора, як зараз", - додав Сенниченко.

Нагадаємо, шахта "Надія" розташована в Соснівці Львівської області. З початку весни там виникли проблеми з виплатою зарплати, і в середині червня шахтарі почали страйкувати. Спочатку вони стукали касками у Львові, а потім приїхали до Києва.

22 червня Міненерго відзвітувало про те, що бере ситуацію на шахті "Надія" під контроль. Незважаючи на це, шахтарі залишилися в столиці і 24 червня дочекалися зустрічі з президентом Володимиром Зеленським. Він пообіцяв розібратися з їхньою проблемою і попросив їхати додому.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram