ГоловнаЕкономікаДержава

За 18 днів податкова під керівництвом Любченка "скрутила" 700 мільйонів гривень ПДВ, - нардеп

"Голос" вирішив перевірити інформацію.

За 18 днів податкова під керівництвом Любченка "скрутила" 700 мільйонів гривень ПДВ, - нардеп
Фото: goloszmin.org

Усього за 18 днів після призначення Олексія Любченка головою Державної податкової служби України 29 квітня, держбюджет недоотримав близько 700 млн грн у результаті так званих "скруток" з податку на додану вартість (ПДВ). Про це заявив на засіданні погоджувальної Ради нардеп, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

"На жаль, через недолугу роботу уряду в нас значно впали надходження до будь-яких бюджетів. Для розуміння: місцеві бюджети за 4 місяці недоотримали 11 млрд грн. Центральний бюджет – мінус 42 млрд грн. Це інформація, яка повинна нас насторожувати незалежно від того, чи ти належиш до влади чи опозиції, тому що це призведе до підвищення податків, до скорочення виплат, до зупинки будь-яких інфраструктурних проєктів і, на жаль, до зупинки виплати зарплат". 

"Ми бачимо, що в новій податковій, яку «оновив» нам уряд, вже за 18 днів почалися ті самі «скрутки», про які ми говорили, на 700 млн грн. Ми як фракція «Голос» будемо перевіряти цю інформацію і, не дай Боже, якщо ці факти підтвердяться, то це привід не тільки для політичної відповідальності, але і до кримінальної", - підкреслив Ярослав Железняк.  

"Зараз якщо ми не будемо рятувати бюджет, уряд до осені доведе нас до катастрофи", - підсумував він.  

Нагадаємо, 29 квітня рішенням Кабміну Олексія Любченка було призначено головою Державної податкової служби. У 2009-2011 роках Любченко обіймав посаду заступника голови Державної податкової адміністрації.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram