АТ "Укрзалізниця" цього року планує запустити пілотний проект оновлення приміських поїздів. Зараз є попередні домовленості з місцевою владою Запорізької, Дніпропетровської областей і з Європейським інвестиційним банком.
Про це розповів голова правління "УЗ" Євген Кравцов під час робочої поїздки до Харкова, повідомляють на сайті компанії.
"Щодо приміських поїздів, то для "УЗ" істотним є питання не так званого "латання дірок", чим ми займаємося, а пошук оптимального рішення, яке дозволить вирішити проблеми приміського сектору. Ні для кого не секрет, що ступінь зношеності приміського парку - найбільший порівняно з іншими нашими поїздами - далекого сполучення чи вантажними. Саме тому ми плануємо цього року розпочати пілотний проект у Запорізькій і Дніпропетровській областях спільно з Європейським інвестиційним банком - з придбання нових поїздів", - зазначив Кравцов.
За його словами, близько $110 млн буде скеровано на придбання приміських поїздів для цих областей.
Схожу програму вже успішно реалізовано для оновлення міського громадського транспорту, і в "УЗ" впевнені, що розширення практики на приміський сектор також принесе позитивні результати.
Читайте такожПід Дніпром на ходу загорілася електричка
"В умовах децентралізації нам просто необхідно залучити місцеву владу до питань розвитку приміських перевезень. Рівень прибутковості від приміських поїздів на сьогодні є дуже низьким - 25-30% від операційних витрат на організацію перевезень. Паралельно з цим, згідно з програмою розвитку пасажирських перевезень в Україні, стратегією Міністерства інфраструктури та з європейськими директивами, партнерами "УЗ" з розвитку приміських перевезень повинні виступати органи місцевої влади. Тільки така кооперація може стати поштовхом до оновлення приміських поїздів по всій Україні", - підкреслив Кравцов.
Він також зазначив, що триває робота з підтримки приміського рухомого складу в справному стані. Зокрема, вже третій рік реалізують програму капітально-відновлювальних ремонтів електричок. Цьогоріч заплановано повністю відновити понад 100 поїздів.Нагадаємо, раніше УЗ запропонувала скерувати частину Дорожнього фонду на закупівлю електричок.








