ГоловнаЕкономікаБізнес

Палива "Укрзалізниці" вистачить до 10 вересня

Брак дизпалива на залізниці пов'язаний з провалом "формульного тендеру".

Палива "Укрзалізниці" вистачить до 10 вересня

Запасів палива ПАТ "Укрзалізниця" вистачить тільки до 10 вересня. Про це повідомив голова ради громадської організації "Всеукраїнський центр реформ транспортної інфраструктури" Володимир Наумов, пише паливний портал enkorr.

"На 01.09.17. ПАТ "УЗ". Загальний обіг зерновозів 9.2, піввагонів 9.1. ДП - на 9 днів", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

Наумов також припустив, що у зв'язку з дефіцитом палива ПАТ "Укрзалізниця" буде змушене брати ресурс в борг у трейдерів.

Як зазначає видання, найближча закупівля дизельного палива для залізниці відбудеться тільки наприкінці жовтня. Після скасування "формульного тендеру" філія "Центр забезпечення виробництва" (ЦЗВ) оголосив 15 тендерів на закупівлю 150 тис. т ДП за старою процедурою. Перші вісім аукціонів (на 80 тис. т ДП) призначені на 24 жовтня.

Раніше паливний портал повідомляв, що нестача дизпалива на залізниці передусім пов'язана з провалом "формульного тендеру" на закупівлю 90 тис. т дизельного палива, запланованого на 2 вересня. Причиною став саботаж переходу на формульне ціноутворення під час закупівлі палива з боку менеджменту ЦЗВ на чолі з Віталієм Цвігуном. Тендер мав відбутися ще на початку року, однак за фактом вийшов на фінішну пряму лише в серпні і був оскаржений трейдерами в АМКУ.

На думку директора "Консалтингової групи А-95" Сергія Куюна, протидія введенню формульного підходу пов'язана з небажанням менеджменту ЦЗВ втрачати механізми впливу на постачальників дизпалива з метою корупційного тиску.

"Укрзалізниця" є найбільшим споживачем дизельного палива в Україні. Річна потреба становить 300-350 тис. т. Протягом останніх двох років компанія намагається змінити систему закупівель, з квітня вона перейшла на закупівлі через систему ProZorro. Це дозволило знизити закупівельні ціни до ринкових, однак недосконалість тендерної документації дозволяє учасникам тендерів постійно блокувати торги.

Як повідомляли, 27 липня суд скасував скандальний договір "Укрзалізниці" про постачання дизпалива, укладений навесні 2016 р. із ТОВ "Вог Аеро Джет". Як зазначає НАБУ, угода була укладена з грубим порушенням закону про держзакупівлі й очевидно на користь постачальника. Його реалізація призвела до розтрати 92 млн грн.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram