Крістін Лагард залишається директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду, оскільки на цю посаду не знайшлося інших кандидатів, пише Bloomberg.
Як зазначено, п'ятирічний термін перебування Крістін Лагард на чолі МВФ закінчується 5 липня. Виконавча рада фонду, який представляє 188 країни-члени організації, планувала завершити процес відбору якомога швидше.
"Період подачі заявок на посаду наступного керівника закінчився в середу, 10 лютого, о 11:59 за нью-йоркським часом", - повідомив керівник виконавчої ради Олексій Можин.
Єдина з кандидатів, Крістін Лагард, була призначена на посаду, додав він.
Крістін Лагард очолила МВФ у 2011 році, коли Домінік Стросс-Кан подав у відставку після того, як покоївка готелю звинуватила його в сексуальних домаганнях.
Лагард стала першою жінкою, яка очолила МВФ, що був задуманий під час Другої світової війни для координації міжнародної монетарної політики і кредитування країн, які стикаються з балансом платіжного дефіциту. Вона прагнула дати ринкам, що розвиваються, таким як Китай, більше голосів у МВФ, акцентувати увагу на питаннях, включаючи зміну клімату і гендерну нерівність.
Цьогоріч Лагард доведеться протистояти новим викликам, включаючи ринкову кризу, що загрожує світовому економічному зростанню.
Міністр фінансів США Джекоб Лью заявив у четвер, 11 лютого, що Лагард виконала "виняткову роботу", і він підтримує її кандидатуру на другий термін на чолі фонду.
Нагадаємо, виконавча рада Міжнародного валютного фонду оголосила про початок процесу відбору кандидатів на посаду директора-розпорядника фонду 20 січня. Буквально відразу після оголошення МВФ про початок відбору кандидатів міністр фінансів Великобританії Джордж Осборн формально висунув Лагард на новий термін. Сама Лагард раніше теж давала зрозуміти, що хотіла би попрацювати в МВФ ще 5 років.
Посаду голови МВФ традиційно займає європеєць.