Світове економічне зростання за підсумками року виявиться нижчим від прогнозів Міжнародного валютного фонду, які зараз відповідають 3,5%.
"Ми далі прогнозуємо поступове економічне піднесення, однак глобальне економічне зростання, ймовірно, буде дещо нижчим, ніж ми припускали навіть у липні, і наш прогноз мав тенденцію до зниження протягом останніх дванадцяти місяців", - заявила голова МВФ Крістін Лагард у Вашингтоні.
Як повідомляє "Укрінформ", світова економіка, на думку Лагард, гальмується низкою чинників, в основі яких лежить елемент невизначеності щодо того, наскільки політичні керівники зможуть виконати свої обіцянки. "Це має реальні наслідки: всі великі відмінності в економічній фортуні різних країн зони євро, млявий економічний підйом у Сполучених Штатах", - акцентувала вона на проблемах у ЄС і США.
При цьому наголосила, що Європі, яка "залишається в епіцентрі кризи", потрібні термінові дії.
Криза не оминає Україну, вона її зачіпає, і зачіпає серйозно
— Микола Азаров, прем'єр України
Щодо США, то найбільше непокоїть МВФ те, що чинне законодавство передбачає різке скорочення дефіциту, приблизно на 4% ВВП наступного року. "Це, по суті, зіштовхне країну з "фіскального урвища" - спричинить скорочення зростання, можливо, на 2%. Нездатність досягти домовленості про збільшення ліміту боргу може також зумовити посилення бюджетної політики", - зазначила Лагард. Вона висловила надію на те, що в США, де 6 листопада відбудуться президентські вибори, скоро запанує політична ясність, а за нею буде вжито заходів дії для уникнення "фіскальної прірви" і буде конкретний план поступового зниження боргу в середньостроковій перспективі.
Нагадаємо, згідно зі звітом Організації економічного співробітництва та розвитку, у другому кварталі зростання економіки країн "великої двадцятки" становило лише 0,6%, при цьому економіка єврозони скоротилася на 0,2%.
Проблеми у світовій економіці безпосередньо впливають на Україну, оскільки вона експортозалежною. На думку аналітиків, низька економічна активність у світі може спровокувати затяжне економічне спадання в Україні.
Зазначимо, що ВВП України за підсумками восьми місяців зріс лише на 1,5%.