ГоловнаКультура

Президент Зеленський призначив двох членів Наглядової ради УКФ

Термін повноважень попереднього складу НР закінчився в січні 2024.

Президент Зеленський призначив двох членів Наглядової ради УКФ
Олеся Жураківська, Володимир Шейко
Фото: LB.ua

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про визначення осіб до складу Наглядової ради Українського культурного фонду. 

Представниками від президента стали:

  •  Олеся Жураківська, актриса театру і кіно, директорка-художня керівниця театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра»;

  • Володимир Шейко, генеральний директор державної установи «Український інститут».

Раніше, за підсумками голосування, визначили ще чотирьох членів НР. Від закладів культури обрали директора-художнього керівника Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександра Книгу та директора Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрія Савчука; від громадських організацій – директора TOB "ППВ Mepeжi знань» Володимира Воробея та голову ГО "Українер" Богдана Логвиненка.

Міністерство культури поки не визначилось з представниками.

Про Наглядову раду УКФ:

  • Наглядову раду УКФ формують на три роки; вона складається з 9 осіб; двох призначає президент, двох – Мінкульт, двох обирають від закладів культури, ще двох – від громадських об’єднань; дев’яту персону – голову фонду – обирають вісім членів НР та призначають наказом міністра культури. 

  • Теперішній склад НР діє з січня 2021 року; термін його повноважень спливає у січні 2024 року. 

  • Однією з важливих функцій НР є призначення виконавчого директора УКФ; термін контракту теперішнього директора Володимира Берковського спливає в червні 2024 року.

  • У травні 2021 року організації-учасники конкурсного відбору проектів УКФ опублікували звернення до президента, в якому вимагали розпуску НР.

  • У червні 2021 року в Києві пройшов мітинг з вимогою розпустити НР УКФ.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram