14 січня берегові служби Туркменістану в Каспійському морі отримали сигнал про порятунок від іранського суховантажного судна Rona.
Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ Туркменістану.
За даними відомства, під час рятувальної операції із судна забрали 14 осіб – весь екіпаж. Це громадяни Ірану та Індії.
У МЗС Туркменістану зазначили, що наразі туркменська сторона проводить передбачені міжнародними правилами процедури.
Телеграм-канал «Важные истории» пише, що Rona ходить під прапором Ірану і з жовтня 2024-го по грудень 2025-го 20 разів заходило в порти Астрахані, Махачкали та Азова. Цього разу корабель виконував черговий рейс до Астрахані.
У 2023 році розслідувачі CNN встановили, що саме між Астраханню та Амірабадом з Анзелі проходить основний маршрут ймовірних морських поставок зброї з Ірану до РФ.
The Wall Street Journal писало, що таким чином до Росії потрапляють сотні тисяч артилерійських снарядів та інших видів боєприпасів.









