Під час протестів у курдській провінції Ірану щонайменше 17 людей загинули, сотні були поранені

Загальна кількість по країні може бути ще більшою. 

Під час протестів у курдській провінції Ірану щонайменше 17 людей загинули, сотні були поранені
Фото: EPA/UPG

Під час протестів у курдській провінції Ірану, викликаних смертю після затримання за "неправильне носіння" хіджаба 22-річної Масхі Аміні, загинули щонайменше 17 людей. Про це з посиланням на правозахисників пише New York Times

Ще принаймні 733 особи були поранені і 600 – затримані.

Після початку мітингів 16 вересня іранська влада обмежила доступ до інтернету. 

Реклама

"З початку протестів уряд суттєво обмежив роботу трьох основних операторів, що надають послуги мобільного інтернету, серйозно порушив роботу інтернету в районах, де відбуваються протести, і заблокував такі платформи, як WhatsApp й Instagram", – зазначили журналісти.

Аміні померла через кілька днів після того, як була затримана за порушення правил носіння хіджаба. Свідки стверджують, що затриману били в автозаку, після чого вона впала в кому, пише BBC

Правоохоронці стверджують, що в неї був серцевий напад, але родичі заперечують, що Аміні мала які-небудь проблеми зі здоровʼям. 

Носіння чадри, хіджаба чи накидки, яка закриває руки, є обовʼязковим в Ірані після ісламської революції 1979 року. Слідкує за дотриманням правил поліція з питань моралі. 

Реклама
Реклама