ГоловнаСвіт

"Талібан" пообіцяв підтримати бажання "народу Криму бути разом з Росією"

"Люди мають право голосу. Якщо люди хочуть жити у Росії, ми згодні з ними".

"Талібан" пообіцяв підтримати бажання "народу Криму бути разом з Росією"
Офіційний представник Ісламського емірату Афганістан і головний речник "Талібану" Забіхулла Муджахід
Фото: octagon.media

Радикальний ісламістський рух "Талібан", який у середині вересня захопив владу в Афганістані, підтримує бажання "народу Криму жити в Росії".

Про це офіційний представник Ісламського емірату Афганістан і головний речник "Талібану" Забіхулла Муджахід заявив в інтерв’ю російському виданню Оctagon.

"Ми хочемо мати добрі дипломатичні контакти та всебічні зв'язки з Росією. Ми хочемо, щоб у регіоні була стабільність, і не хочемо, щоб Росія воювала з якоюсь країною", - заявив Муджахід.

Офіційний представник нинішньої влади Афганістану озвучив позицію емірату з приводу окупованого Росією Криму.

"Щодо Криму я хочу сказати, що це справа України та Москви. Ми сподіваємося, що ця проблема незабаром вирішиться. Не дай Боже, щоб через це трапилася війна в регіоні та інші країни використовували це у своїх цілях. Це дестабілізує регіон", - зазначив він.

За словами Забіхулли Муджахіда, таліби "на боці людей, які мешкають у Криму".

"Треба слухати, чого вони хочуть, бо люди мають право голосу. Якщо люди хочуть жити у Росії, ми згодні з ними", - пояснив він.

Після уточнення журналіста, що "в Криму пройшов референдум, і люди підтримали приєднання", а Афганістан став однією з небагатьох країн, які це визнали, речник "Талібану" заявив: "Як я вже сказав, це залежить від того, що хоче народ Криму. Якщо хоче бути з Росією, ми - за".

Нагадаємо, раніше у Держдумі РФ закликали Україну "пам'ятати про долю Афганістану". Заява прозвучала на тлі повідомлень про можливе відправлення Сполученими Штатами зброї та радників до України.

Віра КасіянВіра Касіян, редакторка стрічки новин
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram