ГоловнаСвіт

Верховний суд Іспанії дозволив ексгумацію останків диктатора Франко

Колишнього правителя Іспанії перепоховають.

Верховний суд Іспанії дозволив ексгумацію останків диктатора Франко
Долина Павших
Фото: EPA/UPG

Верховний cуд Іспанії дозволив перепоховати останки диктатора Франсиско Франко, який правив Іспанією з 1939 по 1975 рік, пише Associated Press.

У вівторок, 24 вересня, суд відхилив апеляцію спадкоємців Франка, які намагалися заблокувати рішення соціалістичного уряду Іспанії.

Прах Франко планують поховати в пантеоні Мінгоррубіо в королівській резиденції Ель Пардо.

Зараз Франко похований у Долині Полеглих - величезному меморіальному комплексі під Мадридом. Для його будівництва використовувалася праця в'язнів, а після відкриття комплексу 1959 року там поховали майже 34 тисячі жертв Громадянської війни - переважно тих, воював на боці Франко, а не на боці республіканців.

Останки Франко в Долині Полеглих лежать у спеціально побудованому для диктатора мавзолеї під вівтарем базиліки, а комплекс часто використовують для своїх заходів послідовники Франко, серед яких багато націоналістів і навіть нацистів - незважаючи на те, що це забороняє робити закон про історичну пам'ять.

Родичі Франко були проти ексгумації й погоджувалися на перепоховання тільки в сімейному склепі собору Альмудена в центрі Мадрида. Однак іспанський уряд відмовив у задоволенні цього прохання, тому що це створило б великі проблеми правоохоронним органам, оскільки собор розташований поруч з Королівським палацом.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram