Представники армії оголосили про захоплення влади в Зімбабве.
Відповідну заяву було випущено на національному телебаченні 15 листопада, повідомляє Reuters.
У виступі наголошено, що армія не намагається скинути президента країни Роберта Мугабе, але хоче розібратися зі "злочинцями" в його оточенні. Сам президент, як стверджують, перебуває "в цілковитій безпеці". Тільки-но військові "виконають свою місію, вони розраховують, що ситуація в країні нормалізується". Про переворот не йдеться, запевнили вони.
При цьому повідомляють про затримання міністра фінансів Ігнатіуса Чомбе - керівника однієї з фракцій владної партії "Зімбабвійський африканський національний союз - Патріотичний фронт".
Оголошення про захоплення влади було зроблено після того, як у столиці країни Хараре з'явилася військова техніка і почалися перестрілки. Постріли лунали в тому числі біля резиденції Мугабе.
Приводом для конфлікту між військовими і керівництвом країни стала відставка віце-президента країни Еммерсона Мнангагви, якого раніше вважали найімовірнішим наступником президента. Але ситуація змінилася, і тепер найбільш імовірною наступницею називають дружину Мугабе - Грейс. Мугабе звільнив Мнангагву, звинувативши його в підготовці державного перевороту. Переслідування зазнали близько ста чиновників уряду Зімбабве, їх звинуватили в підтримці Мнангагви. 13 листопада командувач армією генерал Костянтино Чівенга оголосив, що не допустить чисток своїх однодумців у владній партії.
Роберту Мугабе 93 роки, він очолює Зімбабве з 1987 року. Мугабе неодноразово звинувачували в порушенні прав людини і придушення політичної опозиції. З 2003 року Мугабе перебуває під санкціями США.