Уряд Мальдівів оголосив про вихід із Співдружності Націй.
Про це повідомляє агентство Рейтер.
Як випливає із заяви МЗС Мальдівів, "рішення було важким, але неминучим". "На жаль, Співдружність не визнала прогрес і досягнення Мальдівів у сфері формування культури демократії в країні та в будівництві та зміцненні демократичних інститутів", - зазначено в документі.
Кілька тижнів тому керівництво Співдружності офіційно попередило Мальдіви, що їх членство в організації може бути припинено. Приводом послужило скасування 60-річного мораторію на застосування смертної кари в липні 2016 року. Президент Абдулла Ямін підписав відповідний указ, незважаючи на протести правозахисників і західних країн.
Причиною скасування мораторію послужив смертний вирок, винесений 22-річному Хуссейну Хумаму Ахмеду, якого звинуватили в убивстві депутата парламенту від владної Прогресивної партії Мальдівів Афрашіма Алі. Незадовго до скасування мораторію до смерті було засуджено також 32-річного Ахмеда Мурата, який зарізав чотири роки тому адвоката Ахмеда Наджіба.
Співдружність Націй, раніше Британська Співдружність - добровільне міждержавне об'єднання суверенних держав, до якого входять Великобританія і багато її колишніх домініонів, колоній і протекторатів, а також Мозамбік, Руанда, Намібія і Камерун.
За весь час існування Співдружності з її складу виходили ПАР (1961-1994 роки), Фіджі (1987-1997, членство знову призупинено в 2009 році і відтоді не відновлювалося), Пакистан (1972-1989), Зімбабве (в 2003 році), Гамбія (в 2013 році).