Голова МЗС Польщі Вітольд Ващиковський закликав НАТО зміцнювати східний фланг альянсу для протидії Росії.
Про це він написав у своїй статті для журналу Foreign Policy.
"Польща і США зараз більш ніж стратегічні партнери: ми близькі друзі і союзники, які поділяють спільні цінності та інтереси. Східний фланг альянсу слід посилити для забезпечення безпеки і Польщі, і всього регіону загалом. Ми повинні послати чіткий сигнал путінській Росії, зовнішня політика якої спрямована на те, щоб розділити нас", - йдеться в тексті.
За словами Ващиковського, США не варто "ховатися в мушлю і проводити ізоляціоністську політику". "Тому ми вітаємо рішення США розгорнути в регіоні бригаду важкої бронетехніки", - зазначив він.
"Агресія Росії проти України, нашого східного сусіда, є нагадуванням про мету Кремля змінити європейський порядок, який встановився після закінчення "холодної війни". Росія постійно і наполегливо прагне розширити сферу свого впливу на країни Східної Європи. Ця політика спирається на розширення російського військового потенціалу і гібридну діяльність, включаючи пропаганду", - підкреслив Ващиковський.
Польський міністр також зазначив, що такі заходи спрямовані лише на зниження ризику виникнення конфлікту, а не на провокацію. Ващиковський зазначив, що, незважаючи на труднощі в минулому, Польща змогла налагодити дружні відносини з Німеччиною. "Такий процес може якось відбутися і (у відносинах) з Росією", - додав він.
На початку березня міністр оборони Польщі Антоній Мацаревич анонсував повноправне членство країни в альянсі після саміту країн-членів НАТО, який відбудеться 8-9 липня у Варшаві.
За місяць до цього генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що міністри оборони країн-членів альянсу збираються розширити військовий контингент у Східній Європі на кордонах з Росією. Йдеться про розміщення шести тисяч військовослужбовців НАТО. Цей контингент не буде постійним, він буде зазнавати ротації. Остаточне рішення мають ухвалити на саміті альянсу в Варшаві.
Нагадаємо, раніше у квітні Столтенберг заявив, що НАТО посилює військову присутність у країнах Балтії через російські загрози.