Палестинська школярка Рім Сахвіль (Reem Sahwil), яка розплакалася в прямому ефірі під час зустрічі з канцлером ФРН Ангелою Меркель, отримала дозвіл на проживання в Німеччині до 17 жовтня 2017 року.
Про це повідомляє Bild.
Good News!#Palestine Refugee #ReemSahwil/ family granted residency in #Germany thru Oct 2017
No love 4 #Merkel tho pic.twitter.com/DmsqiC2UoP
— M. H Arsalai (@ArsalaiH) December 24, 2015
Крім того, місцева влада дозволила залишитися в ФРН батькам і братові Рім. За інформацією видання, місцеві соціальні служби допомогли батькові дівчинки знайти роботу.
"Я радий, що ситуація зі статусом Рім вирішилася. Період невизначеності завершився, і вона може залишитися тут", - прокоментував подію міністр внутрішніх справ землі Мекленбург-Передня Померанія Лоренц Кафієр (Lorenz Caffier).
16 липня у час відвідин однієї зі шкіл міста Росток Ангела Меркель відповіла на репліку Рім про те, що іммігрантам важко живеться в Німеччині. "Іноді політика - важка справа. Звичайно, сама по собі ти - чудова людина. Але ти знаєш, що в таборах палестинських біженців у Лівані живуть тисячі й тисячі людей. Якщо ми скажемо їм: "Приїжджайте всі до нас", і ще покличемо до себе всіх охочих з Африки, ми просто не зможемо цього витримати. Єдине, що ми можемо їм пообіцяти, - їхні заяви розглянуть швидко. Але декому доведеться повернутися назад", - пояснила канцлер.
Після цього дівчинка, донька палестинського іммігранта, розплакалася. Як з'ясувалося, її батько має лише тимчасовий дозвіл на проживання в Німеччині. Йому заборонено працювати, а значить, Рім не зможе і далі вивчати у школі німецьку мову. Меркель спробувала втішити дитину і підбадьорливо повідомила, що дівчинка вже зробила в німецькій великі успіхи. Цей вчинок, втім почали активно обговорювати інтернет-користувачі. Дехто схвалив спробу Меркель пояснити дитині непросте питання. Інші ж назвали пряму відповідь канцлера безсердечною.
Очікується, що цього року до Німеччини прибуде понад мільйон біженців, через що зростає занепокоєння, що найбільша економіка Європи не зможе впоратися з таким припливом. Стурбованість питаннями безпеки виросла після терактів, здійснених у Парижі 13 листопада.