Держдума Росії в остаточному читанні ухвалила закон, який ставить рішення Конституційного суду РФ (КС) вище за вердикти міждержавних органів щодо захисту прав і свобод людини, насамперед Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).
Про це повідомляє "Интерфакс".
Закон встановлює спеціальний правовий механізм вирішення питання про можливість або неможливість "з точки зору принципів верховенства і вищої юридичної сили Конституції РФ виконати ухвалену за скаргою проти Росії постанову".
Однак у Держдумі заявляють, що закон не ставить під сумнів позицію Росії в питанні дотримання міжнародних зобов'язань.
"Вся наша діяльність націлена на виконання міжнародних договорів", - запевнив раніше глава комітету з конституційного законодавства і держбудівництва, один з авторів ініціативи Володимир Плігін.
Документ було поставлено на голосування відразу в другому і третьому читаннях. "За" проголосували 436 депутатів, "проти" - троє (Дмитро Гудков, Сергій Петров та Ілля Пономарьов за довіреністю).
У Раді Європи раніше висловили стурбованість цією ініціативою. У середу відбулася телефонна розмова між головою Держдуми Сергієм Наришкіним і генеральним секретарем Ради Європи Турб'єрном Ягландом. Під час бесіди "порушувалися питання актуального законотворчого порядку денного Держдуми".
Нагадаємо, Держдумі запропонували зробити рішення КС РФ важливішими за вердикти ЄСПЛ 18 листопада.