Суд у США призначив американському відділенню Greenpeace штраф у розмірі 2,5 тис. доларів за кожну годину блокади судна компанії Royal Dutch Shell, яку проводять активісти організації.
Про це повідомляє Російська служба Бі-бі-сі.
У середу, 29 липня, активісти Greenpeace не дали вийти фінському криголаму Fennica з порту міста Портленд: судно мало доправити обладнання для бурової флотилії компанії Shell у Чукотському морі. Судно мусило повернутися в док, активісти продовжують акцію, блокуючи прохід для криголама Fennica.
Представники Greenpeace протестують проти дозволу компанії проводити геологорозвідувальне буріння на арктичному шельфі в Чукотському морі недалеко від берегів Аляски. Як стверджують екологи, якщо Shell почне буріння, ймовірність великого розливу нафти в цьому регіоні сягне 75%. За словами екологів, від розливу нафти можуть постраждати популяції китів, моржів і білих ведмедів.
Нафтова компанія Royal Dutch Shell отримала дозвіл на поверхневе буріння від влади США і планує почати нафтове буріння вже цього літа. Однак без обладнання, що мав доставити криголам, Shell не може розпочати буріння. А в жовтні минає сезон для проведення бурових робіт в Арктиці. За попередніми розрахунками, під шельфом Чукотського моря біля північно-західного узбережжя Аляски залягає близько 15 млрд барелів нафти.
Нагадаємо, у квітні шестеро активістів Greenpeace на знак протесту піднялися на бурову установку Shell у Тихому океані. У 2012 схожа акція на російській буровій платформі "Прирозломній" закінчилася штурмом судна екологів спецпризначенцями і тривалим судовим розглядом.