Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що питання про смертну кару має повернутися на порядок денний у країні.
Про це повідомляє видання Politics.hu.
На думку Орбана, довічне ув'язнення є недостатньо суворим покаранням для осіб, які вчинили злісні злочини. При цьому прем'єр зазначив, що національне законодавство не є достатньо гнучким у цьому питанні. Таким чином, Віктор Орбан підтримав позицію націоналістичної партії "Йоббік", яка теж виступає за повернення смертної кари.
Угорщина скасувала смертну кару у 1990 році і не може знову ввести її, не порушивши при цьому Хартію ЄС про основні права. Смертна кара заборонена в усіх 28 країнах-членах ЄС.
Як уточнює агентство Рейтер, приводом для дискусії про відновлення смертної кари став інцидент зі вбивством продавщиці у тютюновому кіоску, скоєним 22 квітня. Воно викликало широкий громадський резонанс в Угорщині.
У Євросоюзі у зв'язку із заявою Орбана нагадали, що мораторій на смертну кару є умовою членства у ЄС.
"Норми про смертну кару - одні з основ європейських прав і стандартів. Одна з ключових норм у Хартії про основні права свідчить, що ніхто не буде засуджений до смертної кари або страчений у ЄС", - підкреслив представник Єврокомісії щодо зайнятості та соціальних питань Крістіан Віганд.
Кажучи про можливі санкції проти країни-члена ЄС, яка порушила умови членства, представник Єврокомісії Олександр Вінтерштайн зазначив, що" складно починати якісь абстрактні обговорення" і точні висновки про заходи повинні зробити юристи і фахівці з європейського права.
Депутат Європарламенту від Австрії, соціаліст Йорг Лейхтфрід (Joerg Leichtfried) назвав можливість відновлення смертної кари в Угорщині "варварством і порушенням європейського права". Голова Європарламенту Мартін Шульц заявив, що він має намір обговорити це питання з Орбаном по телефону.