ГоловнаСвіт

Росія змусила Google вивести з країни технічний персонал

Інтернет-гігант залишається провідною технологічною компанією у Росії

Росія змусила Google вивести з країни технічний персонал

Американська компанія Google найближчим часом закриє свої інженерно-технічні служби в Росії і переведе персонал в інші офіси.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Причиною такого рішення, за словами співрозмовника видання, який говорив на умовах анонімності, став закон, котрий зобов'яже зберігати персональні дані росіян на серверах у Росії.

"Нам дуже важливі наші російські користувачі і клієнти. Для них у Росії працювала віддана команда", - прокоментували в Google інформацію про переїзд програмістів.

Для прикладу, в Google порівняли аналогічні кроки у Швеції, Норвегії та Фінляндії, звідки компанія раніше теж вивела свої технічні підрозділи.

Корпорація Google володіє найпопулярнішою у світі пошуковою системою Google, сервісом розміщення відеофайлів YouTube, поштовим сервісом Gmail і соцмережею Google+. Капіталізація компанії становить понад $360 млрд.

Незважаючи ні на що, Google залишається провідною технологічною компанією у Росії. За даними LiveInternet.ru, частка компанії Google на пошуковому ринку зросла до 31% у третьому кварталі 2014 року порівняно з 27% відсотками в першому кварталі, а популярність її основного суперника в Росії - "Яндекса" - впала до 60% порівняно з 62% в першому і третьому кварталі відповідно. Крім того, за даними дослідницької компанії IDC, програмне забезпечення для смартфонів від Google - Android - займає 85% відсотків російського ринку.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram