Кабінет Міністрів Японії 11 квітня затвердив план, який скасовує енергетичну політику попереднього уряду, спрямовану на поступову консервацію атомних електростанцій.
Як зазначає
Рейтер, такий крок може розгнівати японську громадськість, яка з великою пересторогою ставиться до ядерної енергетики після катастрофи на АЕС "Фукусіма" 2011 року.
Відтоді керівництву японських енергетичних підприємств довелося витратити майже $90 млрд на викопне паливо, необхідне замість ядерної енергії. Ще близько 1,6 трлн єн ($16 млрд) витрачено на модернізацію атомних станцій, які узгодили з новими стандартами техніки безпеки.
При цьому, згідно з проведеним Рейтером аналізом, 48 ядерних реакторів, імовірно, залишаться недіючими, оскільки ціна їхньої модернізації занадто велика, а самі вони розташовані в сейсмонебезпечній зоні, що не сподобається населенню.
"Я думаю, що японські підприємства неминуче спишуть більшість своїх ядерних "активів" і будуть "рухатися далі", - сказав Майкл Шнайдер, паризький незалежний консультант з питань енергетики.
Затверджений урядом план визначає ядерну енергетику як "важливе базисне джерело енергії", що означає, що вона може підтримувати постійну потужність електромережі. Проте в документі не уточнено частку атомної енергії в енергетичному балансі країни.
"Враховуючи малу ймовірність використання ядерної енергетики у великих масштабах, завдання полягає в тому, щоб створити гнучкий енергетичний баланс, а тому концепція базисного навантаження ні на що не годиться", - зазначив Шнайдер.
Уряд також назвав вугілля і гідроенергетику базисними джерелами енергії.