Білорусь і Китай вийшли на безпрецедентний рівень взаємної довіри та підтримки у двосторонніх відносинах.
Про це заявив днями президент Білорусі Олександр Лукашенко, приймаючи в Мінську заступника голови Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників Лу Юнсяна.
У Смоленському районі Мінської області заплановано створення білорусько-китайського індустріального парку.
Майбутній проект у народі назвали Китай-містом. Його зведуть на землях, де розташовано 15 населених пунктів і 220 дачних кооперативів.
Мешканці та дачники надіслали президентові Лукашенку сотні підписів проти будівництва Китай-міста, до якого, за даними, що просочилися в пресу, планують залучити близько 600 тисяч китайських працівників і спеціалістів.
Керівник головного управління інвестицій Мінекономіки Кирило Коротєєв заявив, що масштаби "китайського нашестя" преса надто перебільшила.
"600 тисяч осіб - це оціночна чисельність працюючих, приблизний прогноз того, яких успіхів досягне ця територія через 30 років. І ця цифра не означає, що це будуть тільки китайці. Це парк для всіх. Ми говоримо білорусько-китайський, тому що його будуватимуть за участю китайського капіталу", - пояснив на брифінгу Коротєєв.
У білоруському міністерстві економіки заявляють, що сторони можуть приступити до роботи вже цього року, хоча президентського указу з цього приводу поки немає.
Зазначимо, двома тижнями раніше під час щорічного послання народу та парламенту Лукашенко заявив, що "опора на Китай для Білорусі - це подарунок".
Нагадаємо, товарообіг між двома країнами за підсумками минулого року зріс до трьох млрд дол.
"За 20 років, що минули після встановлення дипломатичних відносин, товарообіг зріс у 100 разів", - заявив глава вищої палати білоруського парламенту Анатолій Рубінов.
Глава китайської парламентської делегації назвав у п'ять разів меншу цифру. "Примітно, що взаємний товарообіг зріс у 20 разів порівняно з першими роками дипломатичних відносин, це рідко трапляється", - сказав Лу Юнсян на зустрічі з президентом Лукашенком.