Служба безпеки України заявила про затримання ще одного агента ФСБ у ході контрдиверсійних заходів в Одеській області.
Про це повідомляє пресслужба відомства.
“Зловмисником виявився місцевий «послідовник» колаборанта Стремоусова. На початку повномасштабного вторгнення ворожий поплічник намагався організувати в Одесі ворожу пропагандистську мережу, яка агітувала місцевих жителів підтримати російських загарбників. Для цього адміністрував декілька проросійських телеграм-каналів, де «розганяв» дезінформацію про ситуацію на південному фронті та намагався дискредитувати Сили оборони”, - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що в подальшому агент виконував додаткові завдання свого «куратора» з ФСБ. Зокрема, збирав розвіддані про місця базування Сил оборони в регіоні. Крім того, він передавав агресору координати місцевої критичної інфраструктури, у тому числі електропідстанцій. Відповідну інформацію окупанти використовували для підготовки та здійснення прицільних ракетних ударів по українських енергообʼєктах.
Співробітники СБУ встановили місцезнаходження зловмисника і затримали під час виконання ним розвідувального завдання. При обшуку за місцем проживання російського агента виявлено комп’ютерну техніку, флешки і документи, які підтверджують його незаконну діяльність.
На підставі зібраних доказів фігуранту повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Наразі він під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.
![](https://i.lb.ua/069/05/64254d6e7d8e1.jpeg)
![](https://i.lb.ua/083/20/64254d7c64e48.jpeg)
![](https://i.lb.ua/094/46/64254d8775ac0.jpeg)
Нагадаємо, ексвисокопосадовець ДСНС Одещини отримав підозру за співпрацю з окупантами. Зловмисник формує "російський батальйон" із мешканців Херсонщини.