ГоловнаСуспільствоЗдоров'я

У США розробили назальну вакцину від COVID-19

Склад вакцини-кандидата безпечний, викликає швидкі імунні відповіді і викликає повний імунітет проти SARS-CoV-2.

У США розробили назальну вакцину від COVID-19
Працівники в лабораторії з виготовлення mRNA вакцин на підприємстві Модерна, Норвуд, штат Массачусетс, 12 травня 2021 року
Фото: EPA/UPG

У США розробили інтраназальну (здійснюється шляхом введення у ніс) вакцину, яка забезпечує стійкий місцевий імунітет до коронавірусу.

Про це повідомляє Medical Xpress.

Зазначається, що вакцинація слизових оболонок має перевагу - вона є неінвазивною процедурою, що підходить для імунізації великих груп населення. При цьому вакцинації слизових оболонок перешкоджає відсутність ефективного способу доставки антигену і необхідність у відповідних ад'ювантах - речовинах, які додають до ліків з метою пришвидшення та підсилення дії основного компонента.

Вченим вдалося інкапсулювати агонист стимулятора генів інтерферону (STING) в ліпосомні частки, щоб отримати ад'ювант під назвою NanoSTING. Функція ад'юванта - сприяти імунній відповіді організму.

NanoSTING має невеликий розмір часток - близько 100 нанометрів, який демонструє фізичні і хімічні властивості, що істотно відрізняються від звичайних ад'ювантів.

"Наші результати показують, що склад вакцини-кандидата безпечний, викликає швидкі імунні відповіді - в межах семи днів - і викликає повний імунітет проти SARS-CoV-2", - сказав Навин Варадараджан, професор хімічної та біомолекулярної інженерії Андерсона Університету Х'юстона.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я призупинила процес схвалення російської вакцини проти коронавірусу "Спутнік V".

Іван МузикаІван Музика, Редактор новин
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram