ГоловнаСуспільствоПодії

Десять українців застрягли на судні в Аденській затоці, один моряк загинув через спеку (оновлено)

В українському МЗС заявили, що тримають ситуацію із судном Thorn1 на особливому контролі.

Десять українців застрягли на знеструмленому рефрижераторному судні THORN1 за три милі від порту Джибуті в Аденській затоці. Один із моряків помер від інсульту через спеку.

Як повідомляє Думская, першого липня на судні, яке моряки повинні були переправити в Індію на розпил, закінчилося пальне, а обладнання вийшло з ладу.

Фото: Думская

Зазначається, що одинадцять осіб екіпажу, з яких 10 - наші співвітчизники, опинилися без кондиціонерів, холодильника і продуктів у 38-градусну спеку. Про становище моряків одеському виданню розповіла дочка суднового кока Олександра Коровник.

За словами одеситки, після кількох днів дрейфу рятувальні служби порту відбуксирували судно ближче до берега і поставили на якір.

На даний момент вдалося зійти з судна тільки двом членам екіпажу. Ще один, житель Очакова, не витримав спеки і помер від інсульту, так і не дочекавшись медичної допомоги. Решта членів екіпажу залишаються на судні, декому стає погано.

За словами дівчини, зараз на місці присутній консул України в Ефіопії і нібито є представник судновласника компанії ILIANA SHIPPING LIMITED. Складність полягає у тому, що судно змінило назву і прапор приписки (була Ліберія став Габон) у момент, коли екіпаж уже був на судні.

Оновлення. В українському Міністерстві закордонних справ заявили, що тримають ситуацію з судном Thorn1 на особливому контролі. Українські моряки з судна Thorn1, яке стоїть на рейді в порту Джибуті, повернуться в Україну після ремонту систем на ньому, повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

"У порту Джибуті стоїть на рейді судно Thorn1, яке належить грецькій компанії. Корабель в аварійному стані й не придатний для цільового використання. Він прямував із Туреччини до Індії для утилізації. У складі екіпажу на борту судна перебувають десять українців, іще один наш громадянин зійшов на берег для отримання медичної допомоги", - сказав Ніколенко агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, 7 липня на кораблі загинув український інженер-електрик. МЗС очікує від джибутійських судмедекспертів інформацію про точну причину смерті.

Ніколенко зазначив, що відразу після отримання повідомлення про ситуацію на судні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба негайно доручив посольствам України в Греції та Ефіопії вжити невідкладних заходів для захисту інтересів українських громадян.

"Завдяки роботі дипломатів компанія-судновласник планує відправити найближчими днями в Джибуті частину змінного екіпажу для ремонту систем на судні. В порту також перебуває агент судновласника, який забезпечує моряків питною водою, продуктами харчування і, в разі потреби, медикаментами. Після ремонту судно має вирушити в альтернативний порт в Аденській затоці, де вісім українських моряків повинні зійти на берег для подальшого повернення в Україну", - розповів Ніколенко.

Він наголосив, що з огляду на аварійність судна МЗС України закликає і інших трьох громадян повертатися разом з основною групою.

Для надання консульської допомоги нашим громадянам безпосередньо на місці в Джибуті летить український консул в Ефіопії. Він також здійснить оформлення репатріації тіла загиблого моряка.

Нагадаємо, український моряк загинув внаслідок пожежі на судні в Індійському океані.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram