ГоловнаСуспільствоЗдоров'я

Фонд Ріната Ахметова передав державним лікарням велику партію суперсучасних апаратів ШВЛ Актуально

Фото: надано Фондом Ріната Ахметова

Усього за чотири дні Фонд Ріната Ахметова спільно з групою компаній SCM передали державним лікарням у різних областях країни 23 сучасні апарати штучної вентиляції легенів. Обладнання отримали медзаклади Львова, Краматорська, Івано-Франківська, Бахмута, Кривого Рогу, Старобільська та ін. Це чергова партія з 200 апаратів ШВЛ у рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною великої програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

– Фонд Ріната Ахметова передає українським медикам 200 апаратів штучної вентиляції легенів. Перша партія надійшла до лікарень країни ще в березні. Черговий транш – 32 ШВЛ – прибув минулого тижня. Це найбільша партія, яка перетнула кордон України з початку карантину. Вдалося виконати практично неможливе завдання – апарати ШВЛ довелося шукати по всьому світу, коли попит на них стрімко зріс. Але ці труднощі позаду, обладнання закуплено й у міру виробництва доставляється в країну та передається в державні лікарні в регіонах. Самі медики характеризують такі апарати ШВЛ як реанімаційне обладнання високого класу. Вони вирізняються своєю мобільністю, компактністю та розширеним вибором налаштувань. Лікар практично миттєво може під’єднати пацієнта до апарата, що особливо важливо, коли життя людини вирішує кожна секунда. І що є особливо цінним – ця техніка буде актуальна навіть через багато років і необхідна для надання допомоги важким хворим, для порятунку життя людей по всій Україні, – сказала Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Приймаючи апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова, заступник головного лікаря Краматорської міської лікарні № 3 Лариса Воловикова розповіла, як чекали лікарі на це обладнання.

Фото: надано Фондом Ріната Ахметова

Фото: надано Фондом Ріната Ахметова

 – Навіть найпрекрасніші медичні працівники без умов для роботи, без апаратури іноді не можуть нічого зробити. Щиро дякуємо тим, хто постачив ці апарати, поліпшив умови роботи нашої лікарні, – сказала Лариса Гаврилівна.

Таку думку підтримують медики всіх регіонів, куди Фонд доставляє техніку.

– Хочу подякувати Фонду Ріната Ахметова за апаратуру, з якою будуть працювати та надавати допомогу наші фахівці. У нас були пацієнти, які потребували таких апаратів, але не всім ми могли їх надати через брак. Тепер у наших лікарів таких випадків не буде, – впевнений головний лікар Івано-Франківського обласного фтизіопульмонологічного центру Любомир Малофій, приймаючи техніку від Фонду. Водночас він зазначив, що апарати ШВЛ – одна з головних потреб українських лікарень.

Фото: надано Фондом Ріната Ахметова

У всіх регіонах, які отримали нову техніку, вказують на крайню потребу в обладнанні такого високого класу. Під час передання шести нових апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький подякував Фонду та Засновнику за цей внесок у боротьбу з епідемією.

Фото: надано Фондом Ріната Ахметова

Фото: надано Фондом Ріната Ахметова

Фото: надано Фондом Ріната Ахметова

– Ситуація з коронавірусом досить складна. Щодня ми фіксуємо нові випадки, сьогодні було 49. Ми посідаємо по Україні одне з перших місць, на жаль. Сьогодні велика подія – ми отримуємо шість апаратів ШВЛ. Щиро дякуємо! – сказав Максим Козицький.

Під час передання апаратів ШВЛ Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування представник SCM у Донецькому обласному штабі з боротьби з коронавірусом Олександр Вишняков зазначив, що допомога Ріната Ахметова країні в боротьбі з коронавірусною загрозою є всеохопною.

Фото: надано Фондом Ріната Ахметова

– Рінат Ахметов об’єднав зусилля всіх бізнесів групи SCM, щоб надати допомогу своїй батьківщині, своїй країні та своїм землякам. 300 мільйонів гривень, які він виділив, це порятунок життів лікарів, дітей і дорослих. Фонд передав Донецькій області 100 000 експрес-тестів, аналізатор проб і засоби індивідуального захисту. Сьогодні ми передаємо обладнання, яке рятує життя – апарати ШВЛ, – сказав Олександр Вишняков.

Директор департаменту охорони здоров’я Донецької області Володимир Колесник висловив подяку Рінату Ахметову за те, що допомагає медикам регіону закрити дефіцит обладнання:

– Сьогодні апарати ШВЛ стали символом надії на життя. Символом надії на порятунок. І від імені обласної державної адміністрації хочу висловити подяку за те, що даруєте цю надію.

Лікарям-анестезіологам, які працюватимуть на нових апаратах, Фонд вручив сертифікати про участь у вебінарі, присвяченому особливостям роботи з найсучаснішими моделями апаратів ШВЛ.

Фото: надано Фондом Ріната Ахметова

Тригодинний вебінар, під час якого провідні експерти МОЗ ділилися з лікарями державних медустанов передовим світовим досвідом лікування COVID-19 і нюансами роботи з останніми моделями ШВЛ, відбувся наприкінці травня. Понад 800 медиків з усієї України взяли участь в онлайн-навчанні від Фонду Ріната Ахметова.

Крім того, медики отримали від Фонду Ріната Ахметова подарунки – сертифікати на медичний спецодяг. Лікарі зможуть за QR-кодом вибрати необхідні їм розміри, й одяг буде зшито за спецзамовленням.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується в рамках програми Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Докладніше про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні боротися з коронавірусом, читайте в нашому спеціальному матеріалі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram