ГоловнаСуспільствоЖиття

У Генштабі роз'яснили деталі весняного призову в армію

Юнаки 18-19 років можуть іти в армію тільки за власним бажанням.

У Генштабі роз'яснили деталі весняного призову в армію
Фото: dyvys.in

Головне управління персоналу Генерального штабу Збройних сил України оприлюднило роз'яснення щодо організації призову на строкову військову службу в травні-липні 2020 року.

Про це повідомляють на сайті Міноборони.

Відзначають, що, згідно зі ст. 65 Конституції, захист незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком громадян країни. Організація підготовки та проведення призову на строкову військову службу здійснюється міськими (районними) державними адміністраціями (виконавчими органами міських рад) у взаємодії з міськими (районними) військовими комісаріатами (територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки).

Так, на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Крім того, розпорядженням уряду від 26 лютого 2020 року визначено, що призов громадян України віком 18-19 років проводиться за їхнім бажанням, за письмовою заявою.

Нагадаємо, призов в армію з 20 років було введено з 2015 року. Тоді ж вік призову підвищили до 27 років. При цьому в законі про військовий обов'язок і військову службу досі вказано, що призову підлягають юнаки з 18 років.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram