Представники Православної Церкви України в Чернівецькій області повідомили, що при переході церковних громад національних меншин в єдину українську церкву їм збережуть мову богослужіння, до якої вони звикли.
Про це під час брифінгу після спільного богослужіння розповіли архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій і архієпископ Буковинський і Хотинський Герман, повідомляє Укрінформ.
"У багатьох румунських засобах масової інформації ще до Собору Об'єднання розповідали, що, нібито, буде суцільна українізація церкви, а наша область, як відомо, багатонаціональна. Таким чином, лякали румуномовне населення Буковини, що, нібито, зараз українці прийдуть і заберуть ваш мову, ваші традиції та ін. Але це неправда. Наша церква відкрита абсолютно для всіх, незалежно від того, хто якою мовою розмовляє або якою мовою хоче здійснювати богослужіння", - сказав архієпископ Буковинський і Хотинський Герман.
Архієрей навів приклад однієї з перших буковинських громад, які прийняли рішення перейти від Московського патріархату в ПЦУ, і їм залишили церковнослов'янську мову богослужіння.
"Ось, наприклад, прихід села Шишківці Кіцманського району. Після переходу в єдину українську церкву люди попросили залишити церковнослов'янську мову в богослужінні. Вони до неї звикли, так чому ми повинні бути проти? Запитали у Блаженнішого митрополита Епіфанія, він також підтримав це рішення, я благословив, і залишили там церковнослов'янську мову. Так само і з румуномовними селами нашої області. Якщо люди захочуть, то залишать румунську мову богослужіння, якщо захочуть - перейдуть на українську. Ніщо не повинно бути перешкодою для об'єднання", - додав архієпископ.
Нагадаємо, після завершення урочистого богослужіння в соборі святого Георгія в Стамбулі перед підписанням Томосу про автокефалію Православної церкви України спікер Ради Андрій Парубій заявив, що в ПЦУ перейшли понад 40 парафій УПЦ МП.