Ватажок "ЛНР" Ігор Плотницький доручив створити робочу групу для переговорів із народним депутатом Надією Савченко.
Про це повідомляє сепаратистський сайт "Луганський інформаційний центр".
"Такий нюанс, ні для кого з вас не секрет, що Савченко звертається і зверталася з тим, щоб зустрітися, поговорити і так далі. Я вже намагався пояснити, що ніхто не проти того, щоб поговорити з питань миру. Але в неї повинен бути певний державний статус. Але з іншого боку, вона є депутатом Верховної Ради, ПАРЄ і так далі", - сказав Плотницький.
Він запропонував протягом двох днів створити "робочу групу" для переговорів, а зустріч із Савченко провести на окупованій території. За його словами, до переговорів також будуть залучені бойовики, які брали участь у полоні Савченко.
"Вона писала, що готова зустрічатися з тими, хто воював. У нас серед депутатів є група, яка брала участь власне і в тому бою, де її полонили. Я думаю, створіть якусь групу депутатську, людини три. Як депутат із депутатом, у принципі, ми можемо поговорити, якщо людина хоче знайти компроміс і рішення мирним шляхом. Поки що нехай це буде на рівні депутатів, а далі, якщо в неї буде державний статус, то будемо говорити на державному рівні", - сказав Плотницький.
Робочу групу Плотницький доручив створити протягом двох днів, а зустріч із Савченко запропонував провести на окупованій території.
"Захоче приїхати сюди - ми будемо гарантувати їй безпеку", - додав ватажок "ЛНР".
Нагадаємо, Савченко запропонувала провести прямі переговори з терористичними організаціями "ДНР" і "ЛНР".
Напередодні вона заявила, що для досягнення миру на сході України потрібно почати діалог з бойовиками й обом сторонам конфлікту доведеться пробачити одна одну. Після цього ватажок "ЛНР" Плотницький назвав Савченко "миротворцем-одинаком, яка не має своєї команди і офіційних повноважень". При цьому він висловився за створення депутатської групи "За мир і діалог на Донбасі", яка, на його думку, стане "моментом істини для київського режиму".
25 травня 2016 року Савченко обміняли в Росії на двох військовослужбовців ГРУ Олександра Александрова і Євгена Єрофєєва. Вона провела в полоні майже два роки.