ГоловнаСуспільствоЖиття

БПП помилково відправив ЗМІ рекомендації для своїх спікерів

Інсайдерський документ містить тези, які повинні використовувати члени пропрезидентської партії у спілкуванні з журналістами на гострі політичні теми.

У п'ятницю БПП помилково надіслав ЗМІ копію свого листа для прес-служби партії. У листі давалися рекомендації для виступів членів БПП на топ-теми, пов'язані з Олегом Барною, Віктором Шокіним, Арсенієм Яценюком, Андрієм Пивоварським. Подробиці листа опублікувало агентство "Українські Новини", яке потрапило в розсилку.

"На редакційну пошту інформаційного прийшов лист з адреси прес-служби БПП. З цієї адреси ЗМІ зазвичай отримують прес-релізи про діяльність політсили і її спікерів. Увечері в п'ятницю, очевидно помилково, редакція отримала документ "11.12.15 Тези для спікерів", - йдеться в повідомленні.

Фото: "Українські новини"

Документ містить рекомендації, як спікерам БПП реагувати на актуальні теми п'ятниці та минулого тижня, а також контраргументацію і напрям критики з гострих питань політичного порядку денного.

Як повідомляє агентство, такі тези готують в усіх політичних силах, але отримати на руки такий документ журналістові - це удача. Ось деякі рекомендації спікерам БПП в порядку їхнього розміщення в документі.

Топ-темою БПП логічно вважають інцидент з прем'єром у Раді. Пропрезидентським спікерам рекомендують акцентувати увагу на тому, що відповідальність за роботу уряду несе прем'єр, а не політичні партії в коаліції.

Щодо виступу прем’єр-міністра

Формально це не був звіт Уряду, адже народні депутати не отримали його для вивчення напередодні. Це був виступ керівника уряду в рамках дня уряду у Верховній Раді, що не передбачає винесення рішення про довіру або відставку.

• З іншого боку сьогодні, 11 грудня, справді завершився термін недоторканності уряду, пов’язаний з прийняттям рік тому Програми дій кабінету міністрів.

Було б розумним зараз не розпочинати урядову кризу, поки цей уряд не завершить підготовку податкової реформи та державного бюджету на 2016 рік. Не в інтересах України зірвати підготовку та прийняття бюджету, адже це серйозно послабить обороноздатність.

• Джозеф Байден, виступаючи у Верховній Раді, прямо закликав депутатів до співпраці і прийняття державного бюджету. Це пояснюється тим, що проект бюджету важко узгоджується з Міжнародним Валютним Фондом, без допомоги якого нам загрожує дефолт.

Водночас, риторика Арсенія Яценюка виглядала роздратованою, коли він акцентував на іншій партійній приналежності власних міністрів. Насправді, хоч уряд, який очолює Яценюк, є коаліційним і за його дії відповідає саме Прем’єр, а не політичні партії. Для всієї країни, а особливо за кордоном, це Уряд України, тому не варто його ділити на політичні квоти.

Вчинок Олега Барни його колеги засуджують. Партія наголошує, що Барна діяв самостійно, а не був частиною якогось плану.

Щодо вчинку Олега Барни

Неприпустимо в парламенті вести себе подібним чином, за що Барна і поплатився виключенням з фракції та забороною на відвідування 5 пленарних засідань.

• Його демарш не перешкодив, а допоміг Арсенію Яценюку уникнути відповіді на більшість гострих питань, що так і не прозвучали.

Абсолютно виключається «домашня заготовка» з боку Народного Фронту – реакція їхніх депутатів була щирою і адекватною. Так само важко повірити, що це організовано БПП для підтримки прем’єра. В такому разі Олега Барну не виключали б з фракції, все перевівши на кпини та жарти.

• Невміла режисура виглядає вкрай непрофесійно: інфантильний нечоловічий жест – дарувати букет (хоч і з траурною стрічкою); тягання прем’єра недоречними захватами вільної боротьби. Все це свідчить, що Олег Барна діяв самостійно, не радячись з серйозними політтехнологами щодо своєї акції.

На жаль, такі випадки не відновлять довіри до Верховної Ради ні в Україні, ні, тим більше, за кордоном. Більше того, вчинок Барни і бійка, яку він спровокував, буде з успіхом використана для дискредитації України в Росії та світі.

Про загублені депутатом Єгором Соболєвим документи з підписами для відставки генпрокурора Віктора Шокіна спікерам рекомендують іронізувати і натякнути, що "навіть Єгор Соболєв розуміє, що час для відставки Шокіна не настав".

Про загублення списку підписантів за відставку Віктора Шокіна

У Генпрокуратурі вважають, що Єгор Соболев навмисно загубив список підписантів, так як група депутатів збиралася заявити, що відкликає свої підписи за відставку генерального прокурора. Об’єктивно треба відзначити, що Єгор Соболев не подав заяву до поліції у зв’язку з крадіжкою списку.

• Список підписантів можна легко відновити, якщо люди, що там підписувались, твердо переконані у своїй позиції. Єгору Соболеву достатньо знову звернутися за підписами до своїх принципових колег.

Вся ця права з відставкою Віктора Шокіна дуже затягнулася і почала виглядати як фарс.

• Насправді після обрання Антикорупційного прокурора справи про корупцію у вищих ешелонах влади перебирає НАБУ. Слідство у кримінальних справах протягом трьох місяців забере Державне бюро розслідувань. Віктор Шокін залишається практично без повноважень і впливатиме виключно на підтримку звинувачення у суді.

Прокуратура стрімко оновлюється – наразі відбуваються конкурси, якими підбирають нових прокурорів. Віктор Шокін, чи хто інший на його місці вже ніколи не зможуть порушувати кримінальні справи, проводити слідство, звертатися до Верховної Ради з питання зняття недоторканності. Народні депутати це розуміють, можливо навіть сам Єгор Соболев – час для відставки Шокіна вже пройшов.

Також цікаво, що міністра інфраструктури Андрія Пивоварського, який несподівано подав у відставку, спікери БПП повинні хвалити і наголошувати на позитивних результатах його реформ. Примітно, що автор рекомендації назвав Андрія Пивоварського Антоном.

Відставка міністра інфраструктури Антона Пивоварського – коментарі, які пропонує його команда

За рік команді Міністра вдалося задати правильний напрямок розвитку галузі і провести ряд невідворотних змін:

• Корпоратизація та стабільний фінансовий стан Укрзалізниці, відкриті закупівлі на УЗ - більш ніж 500 млн грн економії цього року,

• Дерегуляція у портах (20 хв. на оформлення судна),

• Початок реформи Укравтодору, яка покладе край його монополії, захист доріг від великовантажного транспорту та перший в історії незалежний контроль якості ремонтних робіт.

• В авіатранспорті вдалося розблокувати процедуру призначень авіакомпаній на маршрути, підписати угоду про відкрите небо з США. Відкрили небо над Львовом та Одесою і створили всі умови для заходу авіакомпаній.

• Створено нову службу безпеки на транспорті.

• Забезпечено міжнародну підтримку: залучено 560 млн дол. США від Світового банку на дороги та на автоматизований ваговий контроль, підписано меморандуми про інвестиції у порти на суму більше 200 млн дол. США.

• За нової команди зросла прозорість міністерства (у системі ProZorro МІУ – лідер за кількістю підприємств і проведених тендерів, 48 млн грн. економії; відкрито фінансові плани, інформацію про ремонти та дорожні проекти з 2010 року; також відкрито представництво COST в Україні, що забезпечить розкриття інформації по будпроектах). Команда Пивоварського залишає якісну аналітику, звіти про досягнуті результаті і чіткі плани дій на майбутнє – це спадок для наступної команди, який гарантуватиме, що зміна керівництва міністерства відбудеться спокійно і реформи продовжаться.

Крім подій сьогоднішнього дня, документ містить тези до основних подій минулого тижня - від заміни посла України в ООН до розвінчання усталених міфів. Наостанок депутатам нагадали основні тези інтерв'ю президента українським телеканалам 5 грудня.

Крім того, у властивостях файлу є дані про автора документа, комп'ютер і програмне забезпечення. Зокрема автором документа вказано Віктора Уколова, повідомляє агентство.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram