Київ підтримує створення міжнародного трибуналу для розслідування катастрофи літака "Малайзійських авіаліній" МН17 на Донбасі.
Про це заявив посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба, передає "Інтерфакс-Україна".
"З точки зору міжнародної легітимності механізму притягнення до відповідальності, найбільш оптимальною є модель створення трибуналу, статут якого схвалює Рада Безпеки ООН. Це дозволить забезпечити взаємодію з трибуналом всіх країн і визнання його рішень. Водночас, ми не відкидаємо інших механізмів залучення до відповідальності, в тому числі, у межах національної юрисдикції", - сказав Кулеба на брифінгу у Києві.
Він також нагадав, що Рада Безпеки ООН 21 липня 2014 року ухвалила резолюцію, у якій висловила підтримку намірів здійснити повне, належне і незалежне міжнародне розслідування авіакатастрофи відповідно до правил міжнародної цивільної авіації.
"Щодо остаточних результатів розслідування нідерландської Ради безпеки на транспорті, у тому числі, щодо траєкторії польоту і місця запуску ракети, то їх мають оприлюднити, орієнтовно, у жовтні цього року. Ми розраховуємо, що до того часу досягнуть домовленостей щодо оптимального механізму притягнення до відповідальності винних осіб", - сказав Кулеба.
При цьому він уточнив, що мова йде не тільки про безпосередніх виконавців злочину, а й про організаторів, інших осіб, які надавали будь-яке сприяння у його скоєнні.
"Ми розраховуємо на підтримку Російською Федерацією міжнародних зусиль у притягненні до відповідальності винних у катастрофі. Наявна інформація, в тому числі, про можливі версії причин катастрофи, має передаватися Раді з безпеки на транспорті Нідерландів, спільній слідчій групі, а згодом - органам трибуналу", - підкреслив Кулеба.
Нагадаємо, "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що прямував за курсом Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), збили на сході України 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 осіб, усі вони загинули. Міжнародні експерти довели, що літак збили з російської зенітно-ракетної системи "Бук".