Збройні сили України терміново потребують військової допомоги "нелетального" штибу, щоб захищатися від потенційного нападу Росії.
Про це йдеться в новій доповіді генерала Веслі Кларка і колишнього співробітника Пентагону Філіпа Карбера, повідомляє InoPressа з посиланням на The New York Times.
Йдеться, наприклад, про бронежилети, прилади нічного бачення, обладнання для зв'язку, авіаційне пальне, пише видання.
За словами авторів доповіді, адміністрація Обама неохоче допомагає Україні у цій сфері, побоюючись спровокувати Росію.
"Здійснення [програми] нелетальної військової допомоги США має серйозні вади і потребує негайного коригування", - пишуть у документі Кларк і Кербер".
Наразі США відправили в Україну тільки 300 тис. армійських пайків. НАТО, за словами деяких чиновників, навряд чи надасть велику допомогу, поки в Україні не оберуть нового президента і не вщухне криза у відносинах Заходу з Росією.
Проте Кларк і Кербер пишуть у доповіді, що "нелетальне спорядження зі США" - найважливіший вид допомоги в критичний період до президентських виборів.
Наприкінці березня - на початку квітня Кларк і Кербер побували в Україні. За результатами візиту експерти зазначили, що російська окупація Криму "практично зруйнувала оборону берегів України з півдня". Загрози з інших напрямків відволікають українських політиків і змушують розпорошувати сили.
Україні потрібно більше літаків, ракет ППО і протитанкових ракет. Лише один зі ста солдатів має бронежилет. "Без приладів нічного бачення українські сили не здатні помітити російських шпигунів", - йдеться у статті.
Потрібні супутникові рації, щоб координувати сили вздовж протяжного фронту, "без резервів і без підтримки з повітря", а також щоб протистояти можливим спробам Росії вимкнути зв'язок.
"Авіаційне пальне в Україні таке дефіцитне, що командири частково бережуть його в резерві на випадок російського вторгнення. Це означає, що українським вертольотам не вистачає пального для тренувань і ефективного патрулювання кордонів", - переказує видання думку експертів.
Кларк і Кербер закликали адміністрацію Обами менше обмежувати "нелетальну" допомогу і доручити комусь із високих чиновників подбати про швидку доставку допомоги.
Прес-секретар Білого дому Джей Карні у вівторок відмовився відповісти на запитання, чи розгляне адміністрація ідею збільшення "нелетальної" допомоги. "Летальної допомоги ми не обговорюємо", - сказав він.