ГоловнаПраво

Голові Окружного адмінсуду Києва Вовку оголосили підозру (оновлено)

НАБУ оприлюднило розсекречені матеріали слідчих дій.

Голові Окружного адмінсуду Києва Вовку оголосили підозру (оновлено)
Павло Вовк
Фото: sud.ua

За інформацією головного редактора "Цензор нет" Юрія Бутусова, Національне антикорупційне бюро оголосило підозру голові Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку.

Також підозри оголошені заступнику голови суду Євгену Аблову, ще п'ятьом суддям та керівнику Державної судової адміністрації Зиновію Холоднюку. Про це Бутусов повідомив у Facebook.

"Їм інкримінують створення злочинної організації та захоплення влади. Підозри ґрунтуються на вивченні записів розмов у кабінеті Вовка, частина з яких була опублікована в 2019 році. Там на записах Вовк обговорює як він збирається тиснути за допомогою судових рішень на різні органи влади, щоб отримувати потрібні собі рішення", - повідомив Бутусов.

На сайті ОАСК зазначається, що 17 липня у суді пройшли обшуки по "справах Майдану".

"Укотре слідчі дії проводяться з порушенням територіальної підсудності справи - на підставі ухвали суду (цього разу – Ленінського районного суду м. Кіровограда). Починаючи з 2015 року це не перша спроба дискредитації Окружного адміністративного суду міста Києва в такий спосіб", - заявили в суді. 

У НАБУ підтвердили, що детективи здійснюють санкціоновані обшуки в приміщеннях Окружного адміністративного суду міста Києва та Державної судової адміністрації для вилучення предметів, речей та документів, що можуть мати значення для кримінального провадження.

Оновлення. У НАБУ підтвердили вручення підозр голові Окружного адміністративного суду міста Києва, його заступнику та ще п’ятьом суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації України.

"Триває процес вручення підозр ще чотирьом особам", - повідомили в НАБУ.

За даними слідства, зазначені особи, загалом 12, діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя та створення штучних перешкод у їхній роботі.

"Фактично зазначена організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних еліт та бізнес кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних, надуманих, адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи фізичних осіб до свого ж суду з подальшим «надшвидким» їх розглядом та з наперед визначеним результатом", - йдеться у повідомленні.

В липні 2019 року працівники НАБУ, Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури, Служби безпеки України провели обшуки у приміщеннях ОАСК та Суворовського районного суду м. Одеси. Як наслідок, повідомили про підозру голові ОАСК і ще трьом суддям. Тоді суддям інкримінували винесення завідомо неправосудних судових рішень та втручання у діяльність судових органів для створення штучних перешкод у роботі ВККС.

Наразі розслідування вказаного епізоду завершено, триває ознайомлення підозрюваних із матеріалами.

Троє з притягнутих до відповідальності вже вдруге отримують підозри у вчиненні незаконних дій. Йдеться, з-поміж іншого, про голову ОАСК, його заступника та суддю цього ж суду.

"Зважаючи на виключну суспільну значимість кримінального провадження", НАБУ оприлюднило розсекречені матеріали слідчих дій, що розкривають деталі злочину.

Нагадаємо, що глава Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк, суддя Окружного адмінсуду Києва Ігор Погрібніченко і суддя Суворовського районного суду Одеси Іван Шепітко були підозрюваними у справі про втручання в діяльність державних органів. За версією слідства, глава суду зі своїми колегами саботували кваліфікаційне оцінювання шляхом призначення лояльних членів ВККСУ, залякування інших і іншими методами. НАБУ опублікувало частину записів розмов з кабінету Павла Вовка.

У листопаді це провадження будо закрите. В січні 2020 Вовк знову очолив ОАСК. 

Сам суддя заявляв раніше, що провадження щодо нього нібито є помстою голови НАБУ Артема Ситника "за рішення ОАСК, яке встановило його протиправне втручання у вибори президента США". 

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram