ГоловнаПолітика

Малюська: реєстрація олігархів почнеться у травні

Потенційним олігархам дали пів року на те, щоб продати свої медіа чи позбутися монополій.

Малюська: реєстрація олігархів почнеться у травні
Фото: facebook/Міністерство юстиції України

Міністр юстиції Денис Малюська прогнозує, що Рада національної безпеки і оборони почне вносити імена у реєстр олігархів наприкінці травня 2022 року.

Про це він написав у понеділок, 8 листопада, у своєму фейсбуку.

"З метою імплементації закону про олігархів найближчим часом Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення розробить та затвердить Порядок проведення перевірки ділової репутації покупця (потенційного покупця) засобу масової інформації, РНБОУ затвердить Положення про реєстр олігархів і порядок його формування та ведення, а також розробить такий реєстр. Введення в дію закону про олігархів припадає на період між травневими святами, а перші «номінаційні» засідання РНБОУ будуть можливими (з дотриманням усіх процедурних обмежень) уже з двадцятих чисел травня", - заявив Малюська.

Потенційні олігархи можуть або погодити на такий статус та потрапити під обмеження, встановлені новим законом, або до травня позбутися монопольного становища чи продати свої медіа покупцеві з бездоганною діловою репутацією.

Тим, хто вирішить залишитись олігархом, буде заборонено фінансувати політичні партії, приватизовувати великій об'єкти та фінансувати політичну агітацію. Контакти чиновників з олігархами або їх представниками будуть публічно декларуватися, а самі олігархи нестимуть репутаційні ризики у діловому світі. 

Нагадаємо, що закон про олігархів було ухвалено ще 23 вересня, але президент Володимир Зеленський підписав його тільки на початку листопада.

Андрій ВодянийАндрій Водяний, редактор новинної стрічки
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram