ГоловнаПолітика

Офіс президента представив законопроєкт про "інвестиційних нянь"

Закон гарантує бізнесу податкові пільги та інвестиційного менеджера.

Офіс президента представив законопроєкт про "інвестиційних нянь"
Юлия Ковалив
Фото: pravo.ua

Заступниця голови Офісу президента Юлія Ковалів представила законопроєкт про підтримку і стимулювання інвестицій.

Презентація відбулася на засіданні Національної ради реформ, яке відбулося під головуванням президента Володимира Зеленського, інформує пресслужба глави держави.

За словами Ковалів, основою документа стала ідея, яку президент назвав «інвестиційними нянями».

У проєкті закону йдеться про підтримку українських та іноземних інвесторів, сума інвестицій яких перевищує 30 млн євро і які створюють понад 150 робочих місць із середньою зарплатою на 15% більшою, ніж у регіоні, де така інвестиція буде здійснена. Ці інвестори отримають прямий договір з урядом.

«Це дає гарантію кожному конкретному проєкту інвестора, що вони мають не тільки податкові пільги. Вони отримують десятирічну перспективу й гарантію стабільності», — підкреслила Ковалів.

Крім того, ці інвестори отримають інвестиційного менеджера, який буде супроводжувати їх від початку проєкту до його закінчення. Також інвестори отримають до 30% вартості інвестицій із різними наборами стимулів. Наприклад, це можуть бути фіскальні стимули.

«Ці інструменти будуть доступні і для українських, і для закордонних інвесторів», — повідомила Ковалів.

Як повідомлялося, 13 лютого президент Володимир Зеленський провів зустріч із представниками провідних бізнес-асоціацій країни й закликав брати участь в урядових програмах для великих інвесторів.

Президент запевнив, що він особисто і його команда «готові боротися за кожну копійку, яку ви інвестуєте в Україну» та нагадав про урядову програму для великих інвесторів «Інвестиційна няня» й податкові канікули. 

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram