ГоловнаПолітика

Поліція почала внутрішнє розслідування через збір даних про євреїв Коломиї

Голова Нацполіції запевнив, що не допустить антисемітизму.

Поліція почала внутрішнє розслідування через збір даних про євреїв Коломиї
Синагога в Коломые
Фото: gk-press.if.ua

Департамент внутрішньої безпеки та Головне слідче управління Національної поліції проведуть розслідування щодо поліції Івано-Франківської області у зв'язку зі збором даних про євреїв Коломиї.

Про це йдеться на сайті Нацполіції.

10 травня у фейсбуці виклали лист Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області, адресований голові єврейської громади Коломиї Якову Заліщикеру. Під приводом "боротьби з транснаціональними і етнічними організованими групами і злочинними організаціями" він містить прохання надати копію статуту, список членів єврейської громади, а також адреси цих людей і їх мобільні телефони.

"Щойно ця інформація з'явилася в мережі, я відразу призначив за цим фактом службове розслідування, адже будь-які прояви ксенофобії й антисемітизму неприйнятні. Мені шкода, що така ситуація взагалі виникла. Саме тому в максимально стислі терміни буде проведено службове розслідування, основна мета якого - з'ясувати причини і необхідність відправлення листа про збір даних представників єврейської громади", - прокоментував випадок голова Національної поліції Ігор Клименко.

Він запевнив, що поліція не сприймає переслідувань громадян за національною або іншою ознакою.

"Усі підрозділи поліції працюють над запобіганням антисемітським злочинам на ґрунті ненависті, а в разі їх здійснення - миттєво реагують і спрямовують зусилля на їх розкриття і розслідування", - сказав Клименко.

Нагадаємо, що торік низка українських ЗМІ з посиланням на The Associated Press опублікувала новину про те, що Україна займає друге місце за рівнем антисемітизму в Європі. Цю інформацію потім довелося спростовувати виконавчому співпрезиденту Асоціації єврейських організацій і громад України Йосипу Зісельсу.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram