ГоловнаПолітика

Міністр оборони заявив про можливість скорочення терміну служби за призовом

Призовникам обіцяють якісну підготовку в бойових частинах за короткий термін.

Міністр оборони заявив про можливість скорочення терміну служби за призовом
Фото: dyvys.in

Міністр оборони Андрій Загороднюк заявив про можливість скорочення терміну служби за призовом, який зараз становить півтора року (або рік за наявності вищої освіти).

"У тому вигляді, в якому строкова служба є зараз, вона не повинна залишатися, тому що це не працює... Ми витрачаємо величезний ресурс, ми їх утримуємо півтора року, одягаємо, годуємо і т.д., і тільки кілька відсотків підписують контракт. Це треба міняти", - сказав Загороднюк в інтерв'ю "Інтерфаксу-Україна".

На його думку, скорочення терміну служби може змінити ситуацію.

"Звичайно, є сенс зменшувати термін. Багато хто не хоче, тому що це дуже довго, у них є якісь життєві плани і т.д. Якщо ми введемо систему, коли це буде набагато менший термін, - це буде якісна підготовка, служба в бойових частинах (але не в зоні ООС), де вони отримають досвід", - сказав міністр.

Загороднюк додав, що для багатьох молодих людей, у яких немає шансів вступити до вузу з різних причин, військова служба може стати гарною альтернативою.

"У західних країнах саме так це і працює. Наприклад, чимало американських хлопців ідуть в армію, тому що варіантів у житті не так уже й багато. Навіть дуже часто це не питання коштів, часто вони просто не знають, що вибрати. Хлопець сидить у невеликому місті або селі, і звідки він знає, куди йому йти?" - сказав міністр.

Він вважає, що для таких підлітків коротка строкова служба може стати можливістю побачити перспективи в армії і залишитися на контракті.

"Я за обмежений термін - ще не кажу який, але точно не півтора року, він повинен бути меншим - юнак отримує шанс побачити, як це. Якщо йому сподобалося, він залишається. Якщо ні - шукає далі", - сказав Загороднюк.

Міністр повідомив, що сьогодні строковики становлять близько 10% від загальної чисельності армії і не відіграють великої ролі в боєздатності.

Нагадаємо, призов на півтора року в Україні ввели з 2015 року. Тоді ж в армію почали призивати з 20 років, цю норму з 2020 року скасовують.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram