ГоловнаПолітика

Десятки людей з обмінного списку відмовилися повертатися в ОРДЛО

Бойовики запросили перевірку добровільності відмов.

Десятки людей з обмінного списку відмовилися повертатися в ОРДЛО
Фото: Сергей Нужненко

Обмін полоненими між Україною і бойовиками "ДНР"/"ЛНР" стикнувся з проблемою у вигляді відмови десятків людей повертатися на окуповану територію.

Про це пише російська газета "Коммерсант".

За даними видання, про відмову заявили близько 40 осіб. Частина з них не хоче їхати на окуповану територію, частина хоче відбути призначене покарання і тим самим закрити питання кримінального переслідування.

Представники бойовиків вимагають, щоб добровільність відмов перевірив координатор гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи від ОБСЄ Тоні Фріш.

Ця процедура передбачає зустрічі з відмовниками, але приступити до них Фріш зможе тільки після католицького Різдва, яке відзначається 25 грудня.

Нагадаємо, 9 грудня на саміті "нормандської четвірки" сторони домовилися про обмін полоненими між Україною і "ДНР"/"ЛНР" до кінця року. Він повинен проходити за формулою "усі встановлені на усіх встановлених".

Параметри обміну утримуваних осіб мали узгодити на зустрічі ТКГ у Мінську 18 грудня, але зробити цього не вдалося. Контактна група домовилася продовжити обговорення у форматі відеоконференції.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram