ГоловнаПолітика

Переформатування ДАБІ стане логічним завершенням реформи в галузі, - Кудрявцев

Інспектор повинен приходити на будмайданчик 4-5 разів, вважає ексголова відомства.

Переформатування ДАБІ стане логічним завершенням реформи в галузі, - Кудрявцев
Фото: Макс Требухов

Екскерівник Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев, звільнений у грудні минулого року, вважає, що ДАБІ як «токсичний карально-вимагальний орган потрібно переформатувати» - тільки так можна оздоровити і реформувати будівельну галузь. «Потрібно повністю позбутися цього органу, який завжди буде асоціюватися з негативом і корупційними схемами...» - зазначив він в інтерв'ю агентству УНІАН.

Він заявив, що має намір довести реформу, розпочату ним під час керівництва ДАБІ, до кінця: «Сподіваюся, мої знання і досвід роботи ще знадобляться». Чиновник також назвав кілька кроків, яких, на його думку, сьогодні гостро потребує будівельна галузь. Потрібно змінити систему видачі дозволів і контролю за будівництвом – документи повинні видаватися автоматично. Причому це не має бути спеціальною функцією ДАБІ або якогось іншого органу, це проста адмінпослуга, яку можна отримати в електронному вигляді. Також необхідний новий формат контролю за будмайданчиками.

«Інспектор повинен приходити на будмайданчик 4-5 разів: на початковому етапі, на рівні декількох поверхів, потім – наприкінці будівництва. Метою цих візитів повинна бути не зупинка будівництва, а видача розпорядження про усунення порушень, якщо такі є. Якщо ж... усе добре, виконані умови всіх будівельних норм, забудовник легко отримує сертифікат про введення в експлуатацію. Причому цей документ також повинен бути звичайною адмінпослугою і видаватися в електронному вигляді. Хто буде перевіряти - це вже питання для подальшої дискусії, але я запропонував би створити новий орган виключно для цієї функції», - пропонує Кудрявцев.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram