ГоловнаПолітика

Українка може отримати 5 років в'язниці за продаж комуністичної символіки на OLX

Українка може отримати 5 років в'язниці за продаж комуністичної символіки на OLX
Фото: Макс Требухов

Українці, яка через онлайновий майданчик безкоштовних оголошень продавала прапори так званих "радянських соціалістичних республік", загрожує до п'яти років обмеження волі або позбавлення волі на цей самий термін з конфіскацією майна.

За інформацією InternetUA, справу розглядає Деснянський райсуд Чернігова.

За версією слідства, жінка розмістила на OLX інформацію про продаж прапорів колишніх республік СРСР, а 1 червня 2018 року продала прапор Таджицької Радянської Соціалістичної Республіки і прапор Азербайджанської Радянської Соціалістичної Республіки, що містять символіку комуністичного тоталітарного режиму у вигляді поєднання серпа, молота і п'ятикутної зірки. У серпні 2018 року вона продала прапор Вірменської Радянської Соціалістичної Республіки.

За версією слідства, так вона порушила норми ч. 1 ст. 4 ЗУ "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки".

Торік поліцейські порушили кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 статті 436-1 КК.

Повідомляють, що в підозрюваної пройшов обшук. Поліцейські намагаються встановити, чи дійсно жінка розміщувала оголошення про продаж символіки онлайн.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram