ГоловнаПолітика

Прокуратура повідомила про нову підозру ватажкові "ЛНР"

Пасічник очолив "ЛНР" в листопаді 2017.

Прокуратура повідомила про нову підозру ватажкові "ЛНР"
Леонид Пасечник

Прокуратура Луганської області оголосила нову підозру ватажкові терористичної організації "Луганська народна республіка" Леоніду Пасічнику. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури.

Пасічнику повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч. 1 ст. 109 (дії, вчинені з метою насильницької зміни і повалення конституційного ладу, а також захоплення державної влади), ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 1 ст. 258-3 (керівництво терористичною організацією) Кримінального кодексу України.

Слідством встановлено, що 25 листопада 2017 року постановою так званої "народної ради Луганської народної республіки" №753 громадянин України був призначений так званим "виконувачем обов'язків голови Луганської народної республіки".

У вересні-жовтні 2018 року він подав у так звану "центральну виборчу комісію "ЛНР"" заяву про реєстрацію його кандидатури на посаду так званого "голови ЛНР". 1 жовтня 2018 року його заява була задоволена.

За результатами проведених всупереч чинному законодавству України на тимчасово окупованій території 11 листопада 2018 року так званих "чергових виборів" Пасічник був обраний так званим "головою" терористичної організації "ЛНР".

У період з 25 листопада 2017 року по теперішній час Пасічник навмисне вчиняв дії, спрямовані на насильницьку зміну і повалення конституційного ладу та захоплення державної влади України, на зміну меж території і державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

У повідомленні підкреслюється, що в суд раніше було направлено обвинувальний вирок за цими ж статтями щодо Пасічника, коли той керував "МГБ ЛНР".

Нагадаємо, Леонід Пасічник очолив "ЛНР" після так званого перевороту в угрупованні, супроводжуваного конфліктом глави "МВС" Корнета з тодішнім керівником Ігорем Плотницьким. Останній згодом втік до Росії.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram