ГоловнаПолітика

Набули чинності зміни до Конституції про курс на членство в ЄС і НАТО

Набули чинності зміни до Конституції про курс на членство в ЄС і НАТО
Фото: 112

Закон про закріплення в Конституції повноважень Верховної Ради, президента і Кабінету Міністрів щодо реалізації стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в Європейському Союзі і НАТО, а також про виключення з Основного закону можливості оренди іноземною державою військових баз в Україні набув чинності.

Документ оприлюднено в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" 20 лютого і набуває чинності з наступного дня після опублікування.

Цим законом преамбула Конституції доповнена словами про підтвердження європейської ідентичності українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України.

Своєю чергою статті в тілі Конституції, які визначають повноваження парламенту, голови держави й уряду, доповнені положеннями про реалізацію стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в ЄС і НАТО.

Крім того, законом виключається з Конституції п. 14 перехідних положень, який дозволяв використання на умовах оренди наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань.

Без змін залишилася ст. 17 Конституції, яка забороняє розміщення іноземних військових баз на території України.

Нагадаємо, 22 листопада минулого року Рада проголосувала за те, щоб прописати в Конституції курс країни на набуття повноправного членства в ЄС і НАТО, а також виключити з неї норму про можливість оренди іноземною державою військових баз в Україні.

7 лютого Рада включила в Конституцію курс на членство в ЄС і НАТО.

Президент Петро Порошенко підписав зміни в Конституцію про прагнення України в ЄС і НАТО 19 лютого - під час спеціального засідання Ради, присвяченого п'ятій річниці початку збройної агресії Росії проти України.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram