ГоловнаПолітика

На кордоні України почали знімати відбитки пальців у іноземців

Їх будуть вимагати у громадян 70 країн, зокрема Росії.

На кордоні України почали знімати відбитки пальців у іноземців
Фото: dpsu.gov.ua

З 1 січня 2018 року на кордоні України почала працювати біометрична верифікація іноземців, нагадує прес-служба Держприкордонслужби.

Під обов'язкову фіксацію відбитків п'яти пальців правої руки підпадають громадяни 70 держав, зокрема Росії, віднесені до ризикової категорії. Але вимагати відбитки можуть і в інших іноземців - за результатами аналізу та оцінки ризиків.

Під час повторного перетину кордону будуть проводити звірення даних. В разі розбіжностей людину відправлять на додатковий контроль для з'ясування обставин.

Крім того, під час паспортного контролю інспектори Держприкордонслужби здійснюють перевірку паспортних документів іноземців за базами Інтерполу. Далі відбувається зчитування інформації (відбитків пальців) з допомогою рідерів, яка надходить у підсистему обробки біометричних даних відомства. Крім того, через міжвідомчу інформаційно-телекомунікаційну систему "Аркан" вона буде надходити до Національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби.

Відповідно до вимог закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" кілька категорій іноземців та осіб без громадянства звільняються від фіксації біометричних даних. Це насамперед глави держав і урядів закордонних країн, члени парламентських та урядових делегацій, неповнолітні особи, круїзні туристи, члени екіпажів транспортних засобів, дипломатичний персонал, посадові особи міжнародних організацій.

Приблизно за 9 годин першого дня 2018 року через систему фіксації біометричних даних оформили понад 2700 осіб, з них 500 - громадяни Росії.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram