ГоловнаПолітика

Позов Саакашвілі з приводу громадянства тимчасово знято з розгляду через перехід судді до Верховного Суду

Позов буде повторно перерозподілено між суддями ВАСУ.

Позов Саакашвілі з приводу громадянства тимчасово знято з розгляду через перехід судді до Верховного Суду
Фото: EPA/UPG

Вищий адміністративний суд України тимчасово зняв з розгляду позов колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі до президента Петра Порошенка з приводу громадянства.

Про це повідомила прес-служба суду.

Це сталося у зв'язку з тим, що суддя Тетяна Шипуліна, яка повинна була розглядати його, перейшла на посаду судді в касаційну адміністративну палату Верховного Суду.

"У зв'язку з цим справу за позовом Саакашвілі до президента України щодо оскарження указу про припинення громадянства України знято з розгляду. Позов буде повторно перерозподілено між суддями ВАСУ, які уповноважені здійснювати судочинство у Вищому адміністративному суді", - йдеться в повідомленні.

Також зазначено, що будь-якого втручання в автоматизовану систему розподілу справ у суді не було.

ВАСУ повинен був почати розглядати позов Саакашвілі 22 листопада.

Нагадаємо, Саакашвілі отримав український паспорт наприкінці травня 2015 року, щоб його можна було призначити головою Одеської ОДА. Згідно з Конституцією, громадянин Грузії не може одночасно бути громадянином іншої країни, і в жовтні 2015 року міністерство юстиції Грузії почало процедуру позбавлення громадянства стосовно Саакашвілі.

У листопаді 2016 року Саакашвілі подав у відставку з посади голови ОДА, а влітку 2017 року Порошенко припинив його українське громадянство. Це було зроблено на підставі того, що він подав недостовірну інформацію під час оформлення громадянства. Саакашвілі був у цей час на території США.

На початку вересня 2017 року Саакашвілі незаконно перетнув кордон України за силової підтримки своїх прихильників і незабаром звернувся в Державну міграційну службу з проханням надати йому статус особи, яка потребує додаткового захисту. 24 жовтня міграційна служба відмовила йому в статусі біженця.

29 жовтня на мітингу біля Верховної Ради Саакашвілі заявив, що оскаржив указ президента про припинення його українського громадянства.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram